Skocz do zawartości

Co mi dziś poprawiło humor 3


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 25.10.2017 o 22:41, Fredi88 napisał:

Mi musi starczyć moja 50tka do pracy :D choć nie powiem, piaggio x10 chętnie bym przytulił :) niestety prawka A nie mam... ale może czas to zmienić :roll:

Jest X10 125. :) Czytałem, że jeżdżenie na 125 z prawkiem B w Austrii jest legalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że jest, ale mam w tej chwili ciekawsze wydatki niż 4-5 tys € na skuter :D Ewentualnie Citystarem też bym nie pogardził. Będąc jeszcze w PL miałem elystara. Super wygodny srytek na miasto :)

125 na b jest legalne, ale musisz zrobić kurs 10 godzinny bez egzaminu, wymienić prawo jazdy na austriackie i dopiero wtedy wbijają ci w prawko code111 i możesz latać 125... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałem sobie kupić Yamahę X-Max 125. Ale w pewnym momencie stwierdziłem, że jednak jest mi niepotrzebna :lol: Mam biegówkę, którą jeżdżę regularnie i skuter 50, który teraz przejeżdża może 200-300 km rocznie. Powód prosty - motocykl 125 z biegami (czterosuw na wtrysku) pali 2,5 litra przy agresywnej jeździe, a 50-tka (dwusuw na gaźniku) - 4-4,5 litra przy jakiejkolwiek jeździe. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opłukany porządnie na bezdotyku chociaż..

(brak czasu na mycie + lipna pogoda...)

 

Ps. Pany ile płacicie za wymianę opon z wyważeniem 18" niski profil alu ?

U Nas dziwnie liczą - jeden 50zł~ inny 120 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kolo100 napisał:

To ja nie wiem gdzie wy mieszkacie :)
U mnie wymiana 16 na alusach 150pln w ASO, na mieście od 80-110pln za komplet....

60 zł w ASO VW i Skody niezależnie od rodzaju felg i rozmiaru. W wiejskim warsztacie, ale porządnym, 45 zł do 15", 50 zł powyżej. Na obrzeżach miasta 70 zł za... 13" na stalówkach. W ASO Citroena w Chorzowie 80 płaciłem (14", stal), ale wyważone perfekt, bo wcześniej miałem bicie, jak robili gdzie indziej byle jak, bo za mną stała cała kolejka. Jak widać - każdy orze jak może. I każdy w takim czasie jak teraz ma klientów. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał ale ty chyba piszesz o przekładce drugiego kompletu... Nie mów mi że piszesz o ściąganiu opon z felg, nakładaniu zimowek, wyważaniu i założeniu...

Wysłane z mojego SM-T813 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, piszę o ściągnięciu kół, z nich opon i ciężarków, założeniu innych opon, ponownym wyważeniu i założeniu, wraz z dokręceniem odpowiednim momentem :) Chciałem podkreślić po prostu, że ceny są od sasa do lasa. Akurat jadę Corsą w czwartek do Skody za te 60 i mam nadzieję, że więcej już ściągać opon z tych felg nie będę, aż je zajadę (bo się planuję zaopatrzyć w drugi komplet).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jestem rozwalony na łopatki... Zaraz napiszę w temacie co mnie dzisiaj wku........ Ha ha
A najbardziej mnie wkurza, że nie można umówić się na konkretną godzinę i jechać wymienić opony tylko stać jak kretyn w kolejce.... No oczywiście nie mówię o ASO....

Wysłane z mojego SM-T813 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmianę opon/kół to się robi wcześniej , a nie jak śnieg prószy , a pojutrze wszyscy gdzieś jadą i wszyscy ruszają do wulkanizatora . Jakbyś w zeszłym tygodniu chciał zmienić, to pewnie byłbyś przyjęty bez kolejki i bez rezerwacji ... no ale to jak z zimą która zaskakuje drogowców co roku ;)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kolo100, to patrz potem chłopakom na ręce - to działa jak układ kontroli trakcji. :D

@powalla - patrząc na zeszłotygodniową pogodę byłem święcie przekonany, że pojeżdżę na letnich do końca listopada. :) A tutaj już tam gdzie są całe koła to pozmieniane, z innym, gdzie całych kół nie ma, dzisiaj się umówiłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Śląsku jeszcze jesień.... A dzisiaj nawet wiosna. Śniegu ani widu ani slychu....
Ja mogę jutro wymienić bo mam urlop. Jak pracuję to nie mam możliwość w normalnych godzinach, więc dla mnie to jest wyznacznikiem... Poza tym poza sezonem.tez nie można się umówić na konkretną godzinę...

Wysłane z mojego SM-T813 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kolo100 napisał:

Na Śląsku jeszcze jesień.... A dzisiaj nawet wiosna. Śniegu ani widu ani slychu....

Byłem dziś w rozjazdach od Tarnowskich Gór po Racibórz. Śląsk jak w pysk strzelił. I wszędzie zaznałem deszczu ze śniegiem, a momentami śniegu, przeplatanego pięknym słoneczkiem. ;) Taki późny marzec. Czyli w sumie wiosna. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.