Skocz do zawartości

Co do efektu matowego / neutralnego ?


Andrzejsr

Rekomendowane odpowiedzi

Plastiki wyglądają estetycznie z BARDZO delikatnym "blaskiem"... Do tego preparat jest bardzo wydajny - wystarczy na 4-5 aplikacji całości wnętrza średniego auta...

 

Chyba masz dziurawą butelkę - ja już ze 30 razy robiłem nim cały samochód a mam jeszcze pół butelki

 

emes, Psiknij raz na aplikator i to powinno starczyć na odświeżenie całego kokpitu. (przynajmniej tak jest przy innych środkach) Więc pewnie i ten sonax powinien tak się spisać.

 

Tu się akurat psika więcej razy bo atomizer to nie spustowy tylko wciskany od góry a co za tym idzie mniej wypluwa - dla mnie to plus bo można dawkować ile potrzeba. Każdy produkt powinien taki mieć a te spustowe to są dobre tylko do dużej powierzchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A psikasz na deske od razu, czy na aplikator/MF ?

 

Psikam na gąbkę, a następnie przecieram plastiki :)

 

To co napisałem "butelka wystarcza na 4-5 aplikacji na całość wnętrza" - było poniekąd moją prognozą - mam jeszcze ok. 45% butelki... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po długich poszukiwaniach i testach,od plaków(jak to ktoś ładnia nazwał "tłuszczów w sprayu") autolandów,a kończąc na innych tanich kokpitach zakupiłem SONAX Xtreme Cockpit i muszę powiedzieć ze spełnia wymagania w 100%. Bardzo przyjemny zapach,łatwa aplikacja ale co najważniejsze efekt jaki pozostawia jest praktycznie matowy,lekka satyna(pewnie zależy od faktury deski,ale u mnie bomba),absolutnie się nie klei. Przed zastosowaniem tego sonaxa wyczyściłem deskę "SONAX Środek do czyszczenia wnętrza" usunoł wszystki plaki i inne okropne kokpity. Polecam osobą szukającym naturalnego, świeżego efektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

ostatnio uzyłem Nigrin Cockpit Spray (zapach Jablka). Rowniez chcialem zakupic tego Sonaxa o ktorym piszecie ale z braku czasu skonczylo sie na zakupach w Auchan i padlo na Nigrin.

Bardzo tani bo 9PLN za 600ml (jakas promocja bo opakowanie 400ml bylo drozsze - 12PLN) a efekty jak za taka kase wydaja sie byc bardzo zadawalajace. Mat jest, zapach ladny ale na kilka dni a co do trwalosci to jeszcze nie wiem.

Nakladalem przy pomocy grubszej MF, pojemnik spory wiec na wydajnosc nie zwracalem specjalnej uwagi.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio zakupiłem w celu przetestowania produkt konkurencji tenziego jest to firma AGAPIT-Cockpit mat i połysk spray - Linia Speed

a więc tak-mat bardzo ładnie pokrywa elementy plastikowe gładkie,pozostawia(nawet bez przecierania)matową warstwe

co do połysku wg.mnie potrzeba wiecej czasu aby uzyskać połysk(samo przetarcie fibra nie wystarcza)

zapach ładny,ale nie intensywny

minus za spryskiwacz(dział ale zsuwa sie z niego ochrony plastik zabezpieczajacy)

duże opakowanie-0,75 ml

cena na plus-mat w cenie koło 10 zł połysk w cenie 15 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • Administrator

Wreszcie udało mi się znaleźć środek który spełnia moje wymagania na moich lipnych plastikach we wnętrzu - Swissvax Quick Interior Finish. Jest matowo, ładnie pachnie i można używać w zasadzie na każdej powierzchni we wnętrzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszał ktoś o takiej firmie kenotek?

Pytam bo używałem tego do mycia tapicerki i plastików i szczerze bardzo dobre. Fajny zapach, łatwość aplikacji, fajny mat na plastikach, w zasadzie wydobywa ich naturalny kolor. Do delikatnych podsufitek nie polecam. Butelka z atomizerem. Co do wydajności to zrobiłem nim całą omegę A kombi łącznie z podsufitką (tu materiał na to pozwolił), po tym zabiegu zostało ok 1/3 butelki. Za butelkę płaciłem rok temu ok 20 zł. Kupione na myjni. Wygląda to tak:

http://www.autokosmetyki.pl/kenotek_pro ... rers_id=73

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spooch, Bardzo dobry preparacik o miłym zapachu ! używam tego do wszystkiego : pranie - odplamianie tapicerki , czyszczenie plastików , nadkoli , a przy mocniejszym stężeniu nawet z komorą silnika sobie radzi , no i z koncówką spieniającą w atomizerze robi sie z niego niezła pianka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Używał ktoś preparatu do mycia plastików firmy K2- Oscar?

k2-oscar_72_m.jpg

"CZYŚCI I PRZYWRACA PIERWOTNY KOLOR: Doskonale usuwa trudne zabrudzenia z wszelkich części plastikowych, linoleum, skaju i innych, zarówno w samochodzie, jak i w domu np. z mebli ogrodowych. OSKAR przywraca ich pierwotny kolor, by znów wyglądały jak nowe."

 

Jeżeli tak to proszę o opinię:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.