Skocz do zawartości

Co do efektu matowego / neutralnego ?


Andrzejsr

Rekomendowane odpowiedzi

poważnie starcza tylko na jedno użycie?

wyczyściłem nią wszystkie plastiki we wnętrzu ... i się zaczęła rozpadać ;) wycierając kruszy się :) gdyż ściera się ;) ale jak za tą kasę to żaden problem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Dokładnie,jeśli czyścimy gładkie powierzchnie to jest w miare ok,ale wystarczy drobna nierówność i zaczyna się kruszyć.

 

BTW,na aukcji jest pokazane czysczenie zderzaka na aucie,co wydaje mi się idiotyzmem biorąc pod uwagę że gąbka jest dość szorstka i nawet użycie wody tego nie poprawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

A czy ktos z Was uzywal srodka do cocpitu marki sonax w 1 litrowym opakowaniu -taki jak na fotce?

min_cocpit1c696.jpg

Tez wykancza matowo.Moze to jest poprostu wieksza wersja tego w atomierze z serii Xtreme?'Cena fajna bo tylko 27zl -jak za 1l to prawdziwa okazja :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Kurde...zastanaiwam się nad środkiem do kokpitu który naprawdę da super matowy efekt i czytając posty na ten temat(nie tylko w tym topicu) to zgłupiałem.Na temat tego samego produktu są rożne opinie,a ze satynowy, a ze delikatnie błyszczący,(i najlepsze) z matowym połyskiem to ze smugi,plamy itd... Nie wiem co wybrać...

Moze Smartdressing, moze Nielsena finesse, Natural Shine a moze po prostu sonaxa czy bardziej hardkorowo Fellowsa do czyszczenia komputronów...

Moze problem tkwi w materiale w Fordzie z którego jest wykonana deska?... No niby jest taka satynowa ale raczej twarda i nie ma takiej porowatej struktury jak deski w dzisiejszych autach które już same w sobie są matowe. W Focusie gdyby wylać plakiem to bym odbijał lepiej światło niz księżyc :D Jak to cholerstwo zmatowić? tylko nie mówcie "ze papierkiem na wode Pan przelecisz i bedzie git

" :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym dał sie wykazać matowym chusteczką z lidla za 9,9

na prawdę fajne matowe są;) i nic się nie błyszczy. nie drogie, najwyżej będziesz mnie przeklinał:DD ale naturalshine się bardziej błyszczy..

Mam... Ale to nie to ,no niby blysk to nie jest,ale ten efekt mnie nie zadowala poza tym to tworzywo jakies takie nijakie takie po tych chusteczkach... Kupilem je w zasadzie jako taki interior detailer oraz do starcia warstwy kurzu co by fibry nie brudzic ;-). I potrzebuje środka do zasadniczej pielęgnacji. A może smartdressing-jesli sie nie myle jest w postaci jakiegos rzadkiego żelu ktory można ładnie wmasować w pory. Tylko czy zostawi mat? Pozostanie mi chyba testowac po kolei...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marco, chusteczki matowe (u mnie) sprawdzają się do bieżącego utrzymania czystości. Lidla mam, ale rzeczywiście, sam efekt jest lepszy po chusteczkach matowych z BP, Armor All. Ładniejsza satyna. A do zasadniczej: polecam Nielsena Finesse. Zrobiłem w środku mondka całego. Czyści super, zostawia przyjemny mat-świeży, nie taki tępy. Zwykłą gąbką kuchenną to zrobiłem. Troszeczkę na gąbkę i jazda. Płukanie gąbki. I środek naprawdę wydajny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głowy nie dam że najlepszy. (jest masa tego na rynku) ale bardzo elegancki mat zostawia Interior Shampo AG. Dla klientów co chcą matowe kokpity to właśnie aplikuję. Chciaż jak to ktoś powiedział "piękno jest w oku patrzącego" również chusteczki Vektor za 3 zł mają swoich zwolenników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież

Interior Shampo AG
nie jest środkiem do konserwacji tylko środkiem czyszczącym i to w dodatku uniwersalnym(winyle,plastiki,skora,obicia tekstylne).Przynajmniej tak jest przedstawiony na stronie producenta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież
Interior Shampo AG
nie jest środkiem do konserwacji tylko środkiem czyszczącym i to w dodatku uniwersalnym(winyle' date='plastiki,skora,obicia tekstylne).Przynajmniej tak jest przedstawiony na stronie producenta.[/quote']

no niezle genialny srodek na wszystko-jak mozna czyscic plastiki i obicia tekstylne ty samym srodkiem,co on za chemie zawiera w sobie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do konserwacji służy Vinyl &Rubber Care ale nie wiem jaki efekt pozostawia bo u jednego sprzedawcy na Alegru jest napisane:

"pozostawiając piękny połysk i warstwę ochronną"

,a u drugiego:

"konserwuje i czyści deskę rozdzielczą (pozostawiając ją matową)"

I zagwozdka...Marek, jak to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszą pod klienta. Z reguły ludzie chcą połysk. A jak wyjdzie to już sprzedający się w tym akurat przypadku już nie martwi. A i jeszcze ważny jest sposób aplikacji. Jednym środkiem, kombinując można pewnie uzyskać różne efekty. I na różnych plastikach ten sam środek zachowa się inaczej, i będzie wyglądał inaczej. Ja opisałem nielsena na przykładzie mojego mondeo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I zagwozdka...Marek, jak to jest?

Zapomniałem o tym wątku Ale międzyczasie Damian odpowiedział za mnie. Interior Shampo ma właściwości czyszczące I owszem, co nie zmienia faktu, że jest środkiem pielęgnującym. Nie potrzeba po nim zmywać czyszczonej powierzchni. Znaczy nie może zawierać jakieś wielkiej chemii.(a co nie ma chemii? chyba czysta woda) Zawiera jako czynnik czyszczący SODIUM ALKYL ETHER SULPHATE <1% w roztworze wodnym plus pewnie detergenty i zapach. Jest alkaliczy ph12 w pełni biodegradowalny.Oczywiście powinno się - jak wszystkie środki - używać rękawic, nie spożywać go i walić po oczach ale to chyba jasne. Piszę te słowa nie kadząc producentowi ale z praktyki.

No, i teraz dopiero kapnąłem się gdzie jest problem.Biję się w piersi. Mówiłem o Interior Shampo a myślałem o HI-FOAM INTERIOR SHAMPO, To produkt w areozolu w postaci pianki. Marko mogę Ci wysłać jakąś końcóweczkę cobyś spróbował.Daj info na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Szczerze mówiąc odpuściłem temat maksymalnego matowienia deski w Focusie gdyż... nie da się tego zrobić. Wiesz dobrze z jakiego jest materiału... Po prostu ten materiał sam w sobie jest bardziej błyszczący niż matowy... Niestety... Przetestowałem kilka środków i nic nie jest w stanie na to pomoc.

Wybrałem w końcu Smartdressing -nie pozostawia co prawda materiału matowego ale jest naprawdę bardzo fajny-idealnie odżywia tworzywa i wyciąga głębię koloru. Pozostawia dechę naturalnie satynową ale taką 'podkręcona"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.