Skocz do zawartości

Co do efektu matowego / neutralnego ?


Andrzejsr

Rekomendowane odpowiedzi

Ponoć Sonax ma świetny dressing matowy do plastików. Też muszę coś poszukać nowego bo skończył mi się już Poorboy's NL i zostawiał trochę taki tłustawy look - fajny do starszych plastików, które wymagały regeneracji. Miałem jeszcze Gyeon Preserve, ale też szedł bardziej w połysk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Ponoć Sonax ma świetny dressing matowy do plastików. Też muszę coś poszukać nowego bo skończył mi się już Poorboy's NL i zostawiał trochę taki tłustawy look - fajny do starszych plastików, które wymagały regeneracji. Miałem jeszcze Gyeon Preserve, ale też szedł bardziej w połysk.

O którego sonaxa pytasz?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dziś Sonax Extreme Cockpit Matt.

Jakaś przecena z 24.99 na 19,99 w Leclerc.

Cena rynkowa około 16-19 złotych.

Nie miałem pod ręką taśmy (jeszcze nie jestem detailingoholikiem) więc moje 50/50 jest mało odcięte icon_wink.gif.c9ee0fe609322662ef8a094816c65a6c.gif

Ale nie mogłem wytrzymać i pierwszy test zrobiłem na parkingu.

Kilka strzałów na białą szmatkę bawełnianą (brak fibry lub aplikatora pod ręką) i aplikujemy.

Ładny zapach, podobny dla mnie do niczego. Świeży.

Ciecz wodnista. Pokrywa plastik średnio plus. Trzeba dwóch lub trzech pociągnięć aby pokrył 100%.

Ale może to wina struktury plastiku (boczki mondeo MK4)

Ładna satyna. Lekkie przyciemnienie.

Poprzednio plastik był pokryty Tenzi Cockpit Mat.

I teraz ciekawostka: tydzień temu aplikowałem Tenzi porządnie wcierając produkt.

Dziś na białej szmatce był widoczny brud.

Samochód był mało używany więc nie mogło się za bardzo kurzyć.

Czyżby Sonax głębiej domywał?

Albo ściągnął do zera Tenzi.

Będę kontynuował testy również na desce.

Lewa Sonax, prawa Tenzi Cockpit Mat.

Popatrzyłem na zdjęcia: nie oddają faktycznego stanu, coś nie tak ze światłem?

Odbija się dużo bardziej niż faktycznie Sonax błyszczy.

Tam jest mat, nie smalec.

IMG_20180821_170519.jpeg.1c80097918bc99716919cc7841c1571d.jpegIMG_20180821_170513.jpeg.31e7246ea912821c0a722cc8b8217b65.jpegIMG_20180821_170507.jpeg.6ebaec78751de55f27ce3a370127c7dc.jpeg

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhh @_harry wybacz ale taki test to żaden test. Co to za wcieranie dressingu w brudne plastiki w dodatku umazane wcześniej innym preparatem. Zrób to jak należy zamiast robić coś byle jak. Umyj ten cały syf apc, wytrzyj mokrą szmatką, potem drugą suchą i dopiero nakładaj dressing.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjmuję krytykę na klatę i powtórzę nakładanie na czyste plastiki po umyciu ich APC.

Dla sprawdzenia efektu po takim zastosowaniu - czy będzie inny? lepszy?

Wracając do sedna sprawy:

1. Plastiki były umyte porządnie APC kilka dni przed nałożeniem/użyciem Tenzi

2. Obydwa środki są środkami czyść/konserwuj. Nie są to typowe dressingi.

3. W takim wypadku nie ma "obowiązku" stosowania APC przed użyciem. Po to są robione "dwa w jednym".

4. Skoro Sonax coś ściągnął to znaczy że albo Tenzi nie domył czegoś ( plastiki były czyste, w samochodzie się nie pali, praktycznie nie był używany) i został zdjęty razem z zabrudzeniami albo Sonax ściągnął tylko Tenziego.

Na szczęście mam czworo drzwi więc miejsca na testy wystarczy.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
W dniu 13.03.2018 o 23:10, kjez napisał:

miałem funky witch matt różowe coś - trochę błyszczy, ale do butów dobre.
chodzi o to, że to barwi na różowo. psikalem na białą szmatke. stąd ten efekt ożywienia. brązowobordowe buty też fajnie ożywione :)

Spróbuj Koch chemię cokpit refresh care będziesz zadowolony po dotarciu jest idealnie matowy delikatnie przyciemniane i super nadaje się do piano black i wszelkich lakierowanych elementów 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.03.2019 o 18:46, shinekamcar napisał:

Spróbuj Koch chemię cokpit refresh care będziesz zadowolony po dotarciu jest idealnie matowy delikatnie przyciemniane i super nadaje się do piano black i wszelkich lakierowanych elementów 

Od jakiegoś roku przestałem eksperymentować z dressingami do wnętrza bo Koch spełnił moje wszelkie oczekiwania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.03.2019 o 12:25, paperson napisał:

 C6 Matte Dash

Bardzo podobny efekt do niego można uzyskać używając Waxaddict Spray Freshener & Interior Detailer, czyli produkt, który pełni rolę.. odświeżacza zapachów a co ciekawe można go również używać do odświeżania tworzyw sztucznych wewnątrz pojazdu. Pozostawia naturalne wykończenie, absolutnie bez połysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo podobny efekt do niego można uzyskać używając Waxaddict Spray Freshener & Interior Detailer, czyli produkt, który pełni rolę.. odświeżacza zapachów a co ciekawe można go również używać do odświeżania tworzyw sztucznych wewnątrz pojazdu. Pozostawia naturalne wykończenie, absolutnie bez połysku.

Jaki to zapach?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Czy ktoś może polecić coś co dobrze zmatowi jasne tworzywa? Mam Natural Looka i średnio mi się podoba na tworzywie. Fajnie by było coś w formie szybkiego qd  niż mleczko 

Gtechniq c6 po dokładnym wyczyszczeniu. A jako QD do środka to AF Spritz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.