Skocz do zawartości

Co do efektu matowego / neutralnego ?


Andrzejsr

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuje jakiegoś dobrego QD do wnętrza oczekuje efektu matowego , zależy mi na tym zeby fajnie odświeżał no i pomagał przy usuwaniu kurzu . Jako dresssing używam na zmianę Polish Angel snow cake , Zymol vinyl condition no i czasami Natural looka .

 

ADBL interior qd - zostawia swietne matowe wykonczenie, fotki masz w testach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Który dressing lub qd daje największy możliwy czarny mat? Ktoś powiedział, że najlepsze możliwe wykończenie matowe daje wyczyszczenie deski apc, a jakikolwiek preparat zawsze nada jakiegoś połysku. Zależy mi na macie jeszcze większym niż po wyczyszczeniu deski apc. Coś jak mat stosowany na karoseriach samochodów. Zero połysku. Istnieje taki preparat?

Papier ścierny :D i matowa farba bezbarwna odpadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Który dressing lub qd daje największy możliwy czarny mat? Ktoś powiedział, że najlepsze możliwe wykończenie matowe daje wyczyszczenie deski apc, a jakikolwiek preparat zawsze nada jakiegoś połysku. Zależy mi na macie jeszcze większym niż po wyczyszczeniu deski apc. Coś jak mat stosowany na karoseriach samochodów. Zero połysku. Istnieje taki preparat?

Papier ścierny :D i matowa farba bezbarwna odpadają.

Sprawdź Funky Witch Mademoiselle.

Na Forum jest test. Produkt dostępny w opakowaniu 215ml oraz 500ml.

Daje matowe wykończeniowe :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Polecam Mademoiselle od [ref=#000033]Funky Witch[/ref], :good: produkt pozostawia wykończenie na jakim mi zależało i jakie deklaruje producent :D Wykończenie matowe, nie pozostawia mazów i nie przyciąga kurzu :good: Jestem bardzo zadowolony :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Panowie pomóżcie. Przejrzałem 20 ostatnich stron tego tematu i viewtopic.php?f=16&t=577&view=unread#unread i głupieje. Co strona to co innego. Najczęstrze propozycje to: KOCH CHEMIE REFRESH COCKPIT CARE ,PB Natural Look, Autobrite Pink Sheen,Nielsen Finesse ,Mainz Cherish ADBL Interior QD

Poszukuje nowego środka do czyszczenia środka w moim volvo v50 (są tu raczej miękie ciemnoszare plastiki). Do tej pory uzywałem Shiny Garage Apple Dressing, ale chciałbym go zmienić. Pozostawia on trochę tłustą powłokę, przyciąga kurz i jest taki lekko gumowaty - przypadkiem poleciało go trochę na szybę i był duży problem z zeskrobaniem tego.

Zależy mi raczej na półmacie-lekkim połysku co dobrze uwydatni kolor i strukturę materiału.

Druga sprawa. Do tej pory pzred czyszczeniem deski przecierałem ją wilgotną szmatką aby posbyć się brudu/kurzu i dopiero nakładałem SG Apple Dressing ale czytam ,że jest i dressing i quick detailer czy się różni jedno od drugiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

[ref=#ff3366]gonzol[/ref], widzę, że długo nie doczekałeś się odpowiedzi ;)

Więc spróbuję trochę rozjaśnić Ci temat.

Czyszczenie plastików przed nałożeniem dressingu jest wskazane. W zależności od tego czy są brudne, czy tylko lekko zakurzone wystarczy wilgotna mf, lub odpowiedni roztwór APC + pędzel i mf.

Wydaje mi się, że odpowiednim dla Ciebie dressingiem będzie Nielsen Finesse, lub jeśli chcemy pójść półkę wyżej to od siebie polecę sprawdzony i fajny Meguiars Ultimate Protectant w wersji z triggerem.

Co do qd do wnętrza. Z zamysłu są to środki do szybkiego "odkurzania" i odświeżania plastików. Niektórzy stosują je, aby odświeżyć efekt na położonych już dressingach, a niektórzy w tym ja używają ich jako samodzielny preparat np. zimą, kiedy chcemy mieć w aucie czysto i przyjemnie, a warunki nie sprzyjają zabawie w pędzelkowanie APC i dressingi.

Mam nadzieję, że pomogłem choć trochę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

AngelWax AnGEL.

Środek w formie żelu. Mega wydajny, 500ml chyba dożywotni zapas.

Aplikowany gąbką i docierany od razu fibrą.

 

Na miękkim vinylu:

angel4.jpg

angel3.jpg

 

Na twardym plastiku bez struktury (obudowa przycisków szyb)

angel.jpg

 

Na twardym plastiku strukturalnym (poduszka)

angel2.jpg

 

Elementy w dotyku suche, zero lepkości. Sam w sobie żel lepki.

Spadło na niego dziś kilka kropel deszczu - nie było białych plam.

 

Zdjęcia bez obróki, w świetle żarówkowym, 12 godzin po aplikacji.

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ostatnio Funky Witch Mademoiselle, przetestuję i napiszę jaki daje efekt, mam nadzieję, że bardziej będzie matowy od Poorboy's Natural Look, jak dla mnie za mocno błyszczy.

 

Jak dla mnie FW jest bardzo matowym produktem. Ale nie na wszystkich rodzajach tworzyw wychodzi taki mat, przynajmniej w moim a6 odnosze takie wrażenie.. No i zapach :o Albo kochasz albo znienawidzisz hehe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
[ref=#ff3366]david2888[/ref], ładny, hehe :kox: i nada się nawet do 607 ......... masakra

To co lepsze Funky witch czy adbel interior wow?

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref=#ff3366]david2888[/ref], wysil się i przejrzyj tematy podanych przez ciebie produktów. Oba są dobre. Nie ma czegoś takiego jak LEPSZY. Każdy lubi coś innego. Przejrzyj testy i sam wybierz jakie wykończenie ci odpowiada. Poza tym... każdy dressing inaczej zachowuje się na plastikach w VAGu a inaczej w PSA... Obojętnie co wybierzesz to bd zadowolony bo i FW i ADBL to dobre produkty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref=#ff3366]david2888[/ref], wysil się i przejrzyj tematy podanych przez ciebie produktów. Oba są dobre. Nie ma czegoś takiego jak LEPSZY. Każdy lubi coś innego. Przejrzyj testy i sam wybierz jakie wykończenie ci odpowiada. Poza tym... każdy dressing inaczej zachowuje się na plastikach w VAGu a inaczej w PSA... Obojętnie co wybierzesz to bd zadowolony bo i FW i ADBL to dobre produkty.

Dlatego pytam, czy ktoś stosował FW lub ADBL na Peugocie 407 i mógłby podzielić się zdjęciami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja stosuje ADBL Interior Wow i jestem bardzo zadowolony. Po wyczyszczeniu APC całego syfu i specyfików, które były nakładane i nałożeniu IW różnica jest kolosalna. Dobre jest jeszcze to, że nie trzeba go po nałożeniu niczym wycierać tylko zostawić i cieszyć się z efektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ten Funky Witch Mademoiselle. Niestety w sklepie autodetalingowym, gdzie go kupowałem, nie mieli aplikatora z MF do nakładania dressing. Co polecacie do nałożenia tego dressingu ? Mikrofibra? Czy może miękki, żółty aplikator od wosków? potem dotarcie mikrofibrą. Uprzednio oczywiście wyczyszczę wszystko APC :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.