Skocz do zawartości

Co do efektu matowego / neutralnego ?


Andrzejsr

Rekomendowane odpowiedzi

Kończy mi się buteleczka Nielsena Finesse i chciałbym abyście mi doradzili, co mógłbym następnego kupić. Czarne plastiki w Oplu Astrze GTC. Ekspertem nie jestem, ale plastiki są raczej miękkie. Zależy mi na maksymalnym przyciemnieniu oraz na matowym wykończeniu z leciutkim połyskiem. Zależy mi też, żeby cena nie była jakaś z kosmosu.

 

Zawsze plastiki czyściłem cyclonem a potem nakładałem finesse. Czasem z braku czasu po prostu leciał sam finesse. Czy do takich akcji PB będzie odpowiedni, czy lepiej jakiś QD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy PB jest produktem, który można nałożyć bez uprzedniego mycia APC? Nie zawsze jest czas, żeby zrobić kokpit od a do z, ale tylko wyczyścić i zostawić ładny efekt.

Każdy produkt można zaaplikować bez uprzedniego mycia APC ale nieoszukujmy się, to tak jakby nakładać farbę na zatłuszczony element. Od biedy mozna popsikać kilka razy fibrę APC a nastepnie przetrzec deskę i już to krok na przód :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gemaro, Jak do tej pory najbardziej do gustu przypadł mi Pink Sheen od Autobrite. W porównaniu do np. Nielsen Finesse czy Mainz Cherish, wypada moim zdaniem najlepiej. Nie widzę potrzeby docierania go po aplikacji.Nawet na nieprzygotowanych wcześniej plastikach leży ładnie. Trochę ciężko go dostać obecnie, ale jest bardzo wydajny jak za tą cenę i ma najlepszy zapach jaki do tej pory używałem z kosmetyków do wnętrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat po Zymolu efekt jest identyczny jak po Finese więc w tą stronę bym nie szedł.

Ostatnio robiłem sobie porównanie na dwóch rodzajach plastików i trochę sie zdziwiłem...

Jestem w szoku. Finesse jest chyba jednym z najtańszych środków, więc zymol to drugi biegun. Z tego, co pisaliście, zastanawiam się nad Pink Sheen od Autobrite i PB. Chyba, że macie jeszcze coś godnego polecenia. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również miałem Zymola ale tego w przezroczystej butli, jest jeszcze taki w białej i podobno on jest lepszy. Ten dostepny u nas naprawde niczym przynajmniej mnie nie zachwycil efekt rzeczywiscie troche jak finesse a cena zakupu i ilosc produktu w opakowaniu hmmm :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja tam Zymola polecam, nakładałem na różne plastiki, od Niemców, bo Francuze i Japońce i efekt zawsze był bardzo fajny wg. mnie. Nie mam nic innego i nic innego nie szukałem bo po co skoro ten jest dobry? Także jak najbradziej polecam :good:

Mowa oczywiście o tej wersji (innej nie było dane mi używać):

2lxdmas.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam pytanie. Nie wiem jak inne Ople nowej generacji niemniej mój ojciec kupił niedawno sobie Opla Mokkę. Środek wykończony jest szarawą tapicerką i plastikami. Co ciekawe te plastiki w dotyku są .. hmm... szorstkie? Dodatkowo, że są szorstkie i szare poszukuję czegoś sprawdzonego do utrzymaniu ich dobrej kondycji. Delikatne albo zerowe nabłyszczenie ale w taki sposób, żeby nałożony środek nie "namaczał" tworzywa. Mam Nielsena Finnesee, i w Grande Punto oraz Bravo do czarnych, twardych plastików spisywał się idealnie. W Mocce próbowałem nałożyć na mało widoczny element, żeby sprawdzić i plastik ten automatycznie zrobił się tłusty i ciemny - taki jakby efekt niezaimpregnowanej, namoczonej skóry. Ktoś może miał okazje pracować na tego typu plastikach albo nawet samochodzie i mógłby polecić coś dedykowanego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do pytania wyżej, mam podobny problem w Corsie. Oprócz czarnych i "szorstkich" plastików są również "gładkie", natomiast w drzwiach znajdują też szare odcienie. Po niektórych środkach na tych "gładkich", twardych plastikach powstały jasne smugi i wyglądają jak zamglone... Czy APC, a następnie apple dressing SG zapewniłoby efekt matu? Przymierzam się do jego zakupu. Może ktoś poradził sobie z podobnym problemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do efektu matowego zadowolony byłem z:

- Surf City garage Dash Away Interior Detailer, ale on nie jest antystatyczny, za to można wyczyścić nim plamy na tapicerce

- Sonus Cockpit Detailer, trochę przyciemnia plastiki, długotrwały efekt, antystatyczny

- Koch Chmie Refresch Cockpit Care - jak Sonus, nie jestem w stanie stwierdzić który lepszy bo nie miałem ich w tym samym czasie

- Auto Finesse Spritz Interior Detailer - ładny efekt, również antystatyczny

 

Wszystkie powyższe produkty brudzą plastiki typu szyba licznika, na bazie wody który podobno nie brudzi takich elementów jest Chemical Guys Innear Clean, ale jeszcze go nie testowałem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja sobie w weekend zrobiłem wnętrze Meguiars Natural Shine Protectant, dla mnie efekt to mat, lekko podbija kolor, przyciemnia. Fajnie się z nim pracuje, lekko, nie jest upierdliwy w aplikacji, jak się równo położy to nawet nic nie trzeba docierać fibrą, ja dla spokojności przeleciałem, nie zostawia smug, ogólnie klasa, no i pachnie ładnie. Bardzo wydajny, na dużego sedana starczy pewnie na 10 aplikacji po całości, nałożyłem na wszystko co plastikowe w aucie :) Chciałem sobie kupić Zymol Vinyl conditioner, ale przy tym zużyciu to mi Megs na kilka lat wystarczy. Megsa kładłem na plastiki wyczyszczone apc Valetpro Classic 1/10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.