Skocz do zawartości

Co do efektu matowego / neutralnego ?


Andrzejsr

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie czy POORBOY'S WORLD Natural Look bedzie nadawał się do plastików jasnych i ciemnych

Nadaje się do ciemnych i jasnych. Jednak z tym matowym to może być różnie - zależy już od rodzaju plastików. Są samochody gdzie fajnie wygląda ale są modele gdzie świeci się jak psu jajca :kox:

 

Typowo matowy GTECHNIQ C6 MATTE DASH :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dzisiaj wypróbowałem Autoglym Interior Shampoo. To takie 2w1 bo myje i zostawia matowe wykończenie, które u mnie przypomina efekt po PB NL. Jestem pozytywne zaskoczony bo całkiem nieźle czyści i wygląd też przyzwoity. Zapach może być drażniący bo jest typowo mydlany. Jeszcze jeden minus to cena, niestety butelka kosztuje ok. 35 zł, a wedle mojej oceny starczy na maks. 4-krotne ogarnięcie średniej wielkości samochodu co wypada kiepściutko na tle jakiegokolwiek APC do rozcieńczania i choćby butelki PB NL. Generalnie czyścidło kupiłem bardziej do tapicerki, ale porzuciłem pomysł prania ręcznego z racji tego, że więcej z tym problemów niż pożytku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem dziś Mainz Cherish po 3 latach używania NL. Przekonało mnie to że można go używać jak QD czyli 3 razy szybciej niż zabawa z NL no i plastiki mam w bdb stanie więc nie muszę mieć tak mocno przyciemniającego środka. Mam też nadzieję że nie jest taki tłusty jak NL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Używalibyście NL na co dzień? Z racji terenu naokoło moje auto szybko się kurzy, co poradzilibyście do przetarcia od czasu do czasu? Wszystkie tanie środki w sprayu albo są tłuste, albo z czasem powodują, że plastiki guma robi się dosłownie białą i sucha. Nie wiem czym myć, czyścić, a czym od czasu dać świeżość od kurzu. W BMW e60 nie mam jeszcze tego problemu, ale guma/plastik w CR-V wygląda okropnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy na co dzień (sam tak nie robię), ale jak mi zalega lekka warstwa kurzu na desce (a ta kurzy się szybko) i nie mam dostępu/ nie chce mi się użyć odkurzacza, to albo delikatnie przecieram suchą fibrą zbierając kurz, albo tą samą fibrę spryskuję AG interior shampoo i lecę deskę. Generalnie nie jestem fanem dresingów na plastikach - zwłaszcza wewnątrz - i tak naprawdę nigdy żadnego nie stosowałem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... albo ja 'nie umiem' albo nie wiem co... Pierwszy raz nakładałem dressing na kokpit. Padło na SG Apple Plastic Dressing.

Przygotowałem całość zmywając pozostałości ostatnio stosowanego Sonax Extreme Kokpit Matowy APC ADBL (1:10).

Wytarłem do sucha, odczekałem jeszcze godzinkę z pootwieranymi drzwiami aby dobrze wyschło.

Nałożyłem cieniutko SG i... no nie wiem. Na plastikach szarych szorstkich drzwiowych wyszło w miarę. Na czarnych plastikach kokpitu (zarówno tych gładkich i szorstkich) czarna rozpacz.

Klejące plamy jak po rozlanym soku. :o Odczekałem trochę, myślę jakoś to będzie, przeciągnie się na sucho MF i zejdzie.

Niespodzianka. Nic nie schodzi. Kokpit w klejących plamach. :shock:

Zmyłem wszystko APC na szybko (będę musiał jeszcze raz poprawić), pokryję znowu SONAXem i dam sobie z dressingiem spokój.

Faktycznie takie coś nie nadaje się na kokpit? Czy ja coś źle robię? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu zakupiłeś beznadziejny dressing. Kilkukrotne mycie apc nie usuwa tego szajsu z plastików. Poza tym to coś rozjaśnia plastiki zamiast przyciemniać. Pocieszam się tym że nałożyłem go testowo na małe fragmenty w swoich samochodach. Ciekawe czy kiedykolwiek uda mi się ten "dressing" usunąć. Teraz stosuję go tylko do dywaników bo przecież wylać szkoda. Zakup sobie nielsen finese jeżeli zależy Ci na budżetowym i dobrym dressingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pocieszająca wiadomość...

Jakoś to zmyję. Mam wrażenie, że jak poprzysychało to mi się w miejscach niedomytych skorupa porobiła.

Może po prostu z tym produktem SG nie trafiłem w plastik. Czasami tak bywa że jedna chemia pracuje ładnie, a inna już nie bardzo.

Ogólnie bardzo się rozczarowałem tym produktem. Ale... tak bywa :D Po to mamy taki wybór aby testować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu zakupiłeś beznadziejny dressing. Kilkukrotne mycie apc nie usuwa tego szajsu z plastików. Poza tym to coś rozjaśnia plastiki zamiast przyciemniać.

 

Piszesz o SG Apple Dressing? Mam kilka różnych dressingów do plastików i ten z SG jest naprawdę fajny, za jego cenę to już wogóle git. Często używam go do szybkiego przetarcia. W aucie w miarę zadbanym, przecieram mf z kurzu plastiki a potem kilka pryśnięć na mf i przejazd po plastikach. Wcale nie tworzy jakichś plam, wybarwień, nie świeci się też tak jak NL ale też nie przyciemnia jak NL. A na porządnie wymytych plastikach SG trzyma się bardzo ładnie, równomiernie i miło dla oka.

 

tegies sądzę, że prędziej APC 1:10 naruszyło plastik lub tak wymyłeś i wyszły kwiatki, które ktoś wcześniej zasadził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek WRO Zeszło ładnie APC ADBL 1:10. Ten SG po prostu nie lubi plastiku mojego kokpitu.

Tak jak pisałem na szarych plastikach drzwiowych wyszło całkiem ładnie, natomiast czarny kokpit = klejące plamy.

W ogóle SG ma dziwną konsystencję. Zasycha mi już na palcach i mam wrażenie jakbym miał wcześniej w ręku jakiś soczysty owoc, którego sok zaczyna mi sklejać palce.

Może jakiś źle przechowywany/przeterminowany mi się trafił? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie musi być jakiś problem z akurat tym egzemplarzem SG. W Fieście mk7 SP Apple Dressing sprawdza się dobrze - wożę butelkę "na stałe", mniej więcej raz w tygodniu odświeżam nim plastiki i nie mam żadnych problemów z plamieniem, lub odbarwieniami elementów kokpitu. Przy relacji cena/jakość ten dressing bardzo dobrze spełnia swoją rolę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie - płyn jest "gładki", bez żadnych dodatków "stałych". A przynajmniej nie widzę tego ani podczas aplikacji na plastiki (czasami pryskam bezpośrednio), ani w butelce.

U mnie wygląda tak zaraz po zamieszaniu:

P1010417s.jpg

Dodatkowo wyraźnie się klei jak się w palce weźmie. Wygląda trochę jak zważone mleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

cześć

Czytam i czytam w głowie mętlik tylko.

 

Poszukuje czegoś MAKSYMALNIE matowego do kokpitu.

 

Autko Honda accord, więc wiadomo plastiki twarde jak to w hondzie.

 

Stosowałem długo (spora butelka ) PB NL, ale zdecydowanie to nie to :thumbdown: .

 

Jakie produkty brać pod uwagę ? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki QD do deski zastosować pomiędzy kilko miesięcznymi nakładaniami C6?

Do takiej bieżącej pielęgnacji deski ?

 

Możesz spróbować Surf City Dash Away, produkt mało znany ale w mojej ocenie bardzo fajny. Pozostawia bardzo neutralne wykończenie. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować Surf City Dash Away, produkt mało znany ale w mojej ocenie bardzo fajny. Pozostawia bardzo neutralne wykończenie.

Także polecam. Widziałem efekty po tym produkcie, wykończenie mat a delikatna satyna zależnie od plastików ;) Lecz się tak zastanawiam czy taki QD do wnętrza, który ma także właściwości czyszczące nie podje dressingu z deski? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także polecam. Widziałem efekty po tym produkcie, wykończenie mat a delikatna satyna zależnie od plastików ;) Lecz się tak zastanawiam czy taki QD do wnętrza, który ma także właściwości czyszczące nie podje dressingu z deski? :o

U mnie Meguiars D149 Quik Interior Detailer po dwóch przetarciach nie zjadł Z:Vinyla, więc jak coś podjada to niewiele :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.