Skocz do zawartości

Co do efektu matowego / neutralnego ?


Andrzejsr

Rekomendowane odpowiedzi

Do plastikow, gum , gumopodobnych elementów - deska , części boczków drzwi itd.

Zależy mi na uniknięciu efektu błyszczącego - jak po silikonach itp. popularnych, stosowanych nagminnie np. w taxi spray'ach (brrr.. :) ).

 

Deskę mam o podobnej niejednorodnej fakturze jak tu:

http://www.parys.pl/pielegnacja-samocho ... atowy.html

 

Niektóre elementy są gładkie.

 

Może ten powyższy środek Sonax'a, ktoś z Was używał ?

 

Może coś z Meguiars - ale który? przynajmniej trzy mają: Natural Shine, Quick Interior Detailer i NXT Tech Protect - widziałem zdjęcia po tym ostatnim i zdaje się, że trochę nabłyszcza niestety.

O Natural Shine wyczytałem, że wielokrotna aplikacja daje efekt nabłyszczający - a wolałbym uniknąć tego.. np chyba że to naprawdę minimalny stopień nabłyszczania.

 

Może coś innego z podobnego zakresu cenowego i z dostępnych w PL ?

 

Chodzi o wyczyszczenie (choć brudu i kurzu raczej nie mam, nie dopuszczam do tego) i wzmocnienie troszkę czerni . Czasami używałem środka Extra All Surface Cleaner Meguiars'a - czyści, ale mocno wysusza i raczej antystatycznie nie działa. Czyści i odtłuszcza dosyć dobrze, ani troszkę nie nabłyszcza, ale mam wrażenie że lekko rozjaśnia czerń tworzyw sztucznych. Wiec dobrze byłoby po nim coś w rodzaju "odżywki" zastosować.

 

Co polecacie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem tego środka, o który pytasz i uważam, że powinien spełnić Twoje wymagania. Jest jeszcze bardzo dobra pianka Turtle Wax z serii Platinum RENOVATING COCKPIT SHINE, również dość przystępna cenowo. W obu przypadkach można naprawdę bardzo delikatnie zwilżyć ściereczkę, żeby uzyskać efekt matowy, ale to musisz sobie już sam wypróbować, u mnie daje matowy efekt :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Admin:

usunięto z powodu naruszenia regulaminu

 

Moi mili,

 

gwoli formalności chcielibyśmy zastrzec, że przedstawiciele firm związanych z auto-detailingiem i sklepy mogą reklamować się w specjalnie do tego celu utworzonym dziale Usługi pielęgnacji. W pozostałych dozwolone jest odpowiadanie na pytania stricte skierowane na dany produkt ww. firmy oraz mile widziane (a wręcz pożądane) są rady i doświadczenia ogólne, związane z praktyką i różnymi kosmetykami/aplikatorami etc.

 

Piszę "gwoli formalności", ponieważ atmosfera dyskusji jest nienaganna, lecz zależy nam na niezależności forum i dlatego pragniemy podkreślić, że reklama/spamowanie są zakazane i potrafimy wspierać się we wzajemnej dyskusji na równych zasadach :) Dziękuję za uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Przy pracy z jakimkolwiek środkiem do plastików :P proponuję używać opalarek (regulowana tem. nawet do 600° :shock: lub suszarek ponieważ przy rozgrzanym plastiku uzyska się 100% skuteczności produktu jaki zapewnia producent :)

 

Przed zabiegiem konserwacji/regeneracji plastików należy je dokładnie odtłuścić i wyczyścić najlepiej przy pomocy szczoteczki z miękkim włosiem, która nie uszkodzi naszych plastików. :P

 

odtłuszczenie, odkurzenie zrobione:) pewnie będę musiał powtórzyć, ale zainteresowałeś mnie tą opalarką/suszarką - podgrzewasz po nałożeniu czy przed ? Pewnie podobnie zadziała postawienie autka na słońcu z pozamykanymi oknami:)

 

A jeszcze co do SV Protecton - jest tylko w wersji matowej ?

Czy jest jakiś specjalny sprosób stosowania tego - tylko się nakłada zamoczoną w nim szmatką, czy psika i rozsmarowuje? coś jeszcze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze co do SV Protecton - jest tylko w wersji matowej ?

Czy jest jakiś specjalny sprosób stosowania tego - tylko się nakłada zamoczoną w nim szmatką, czy psika i rozsmarowuje? coś jeszcze ?

 

Jest jeszcze zwykły Protecton ,który nie matowi powierzchni plastikowych lecz pozostawia ją w stanie oryginalnym. Co do nakładania to nasączam płynem ręcznik/szmatka i wklepuję punkt za punktem. Po zaklepaniu całego elementu odczekujemy do wyschnięcia.

 

Opalarkę/suszarkę używa się przed nałożeniem protectonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze co do SV Protecton - jest tylko w wersji matowej ?

Czy jest jakiś specjalny sprosób stosowania tego - tylko się nakłada zamoczoną w nim szmatką, czy psika i rozsmarowuje? coś jeszcze ?

 

Jest jeszcze zwykły Protecton ,który nie matowi powierzchni plastikowych lecz pozostawia ją w stanie oryginalnym. Co do nakładania to nasączam płynem ręcznik/szmatka i wklepuję punkt za punktem. Po zaklepaniu całego elementu odczekujemy do wyschnięcia.

 

Opalarkę/suszarkę używa się przed nałożeniem protectonu.

 

A, to tego sposobu nakładania nie znałem. A po wyschnięciu coś jeszcze trzeba robić czy to już tyle zabawy ?

Być może i do innych środków można takie wklepywanie zastosować?

 

 

No jeszcze się zastanowię, bo pewnie jest b. dobry ten Protecton, ale z wymienianych w tym wątku najdroższy chyba, a nie bardzo mam możliwosć spróbowania efektu.

No i czasochłonny w nakładaniu z tego co piszesz - to wklepywanie, jeśli to opuszkami palców to pół dnia zejdzie :-/ .

Nie to żebym nie lubiał siedzieć i czymś się zajmować przy Alfuni (jak psuć się nie chce to choć kosmetyką się zająć mogę ;) ) , ale jednak żeby porządnie to nałożyć, to trzeba czasu.

A właściwie, to jak często powtarza się takie nakładanie Protectona?

 

Być może będę miał możliwość zobaczenia jakie efekty inne dają, wtedy wybrałbym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz jakies jasne plastiki, np bezowe, jasno szare, szare to za rozsadne pieniadze polecam:

TW Big Orange.

Srodek daje bardzo fajny efekt, nie zdawalem sobie sprawy jak bardzo pozolkle moga byc plastiki ktorych nigdy nie dotykalem. Jasne kolory robia sie zywsze i glebsze, matowe - bez polysku.

Natomiast nie polecam do czarnych tworzyw, staja sie bardzo przytlumione i szarawe.

 

Do czarnych moglbys sprobowac

TW Platinum renovating cockpit cleaner, srodek jest ok, bez jakichs super zachwytow ale mozna polecic, pozostawia efekt miekkosci z matowym polyskiem. Nie polecam do innych kolorow niz czarny, moje szare plastiki zrobily sie po nim jakby bardziej pozolkle, co szczegolnie bylo widac obok elemtnow wyczyszczonych TW Big Orange. Jesli chodzi o Sonaxa to sam mam ochote go wyprobowac :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście używam ściereczek nawilżonych. Do tej pory korzystałem z:

 

mojeauto_do_kokpitu_antystatyczne_s.jpg

Moje Auto - Ściereczki do kokpitu 24 szt. - antystatyczne

 

oraz ostatnio

 

mojeauto_sciereczki_do_kokpitu_mat_s.jpg

Moje Auto - Ściereczki do kokpitu 24 szt. - matowe

 

Po szmatce przecieram od razu rękawiczką z mikrofibry - dzięki temu nie ma "zacieków",

a preparat oddany ze ściereczek ładnie matowieje. Taka metoda daje bardzo dobry rezultat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście używam ściereczek nawilżonych. ...

 

Ściereczek używam czasem, choć niektóre faktycznie dawały zacieki-na częściach zupełnie gładkich, bez tej faktury nierównej.

Ale chciałbym coś takiego na dłużej, bardziej trwałego a ew. ściereczki doraźnie.

 

Natomiast co do "Moje Auto" to obiecałem sobie, że już nic tak oznaczonego nie kupię ;) po tym jak ich środek do czyszczenia felg , owszem wyczyścił je, ale po kilku dniach wszystkie śruby felg miałem niesamowicie zardzewiałe (łebki) ! - oczywiście zaraz po myciu tarcze hamulcowe również.

 

 

Do jasnych części boczków (jasny beż) używam pianki Tuff Stuff STP - i czyści się z nią całkiem ładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myciu tarcze hamulcowe również.

 

to to akurat normalne :D

 

tak, tym się nie przejąłem, kilka hamowań i ok. Ale te śruby mnie wkurzyły.

Odtąd myję tylko szamponem itp. + szczoteczka albo ciśnieniowo tak z grubsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje auto, dobra firma ;P ich płyn do felg jest moim tajnym killerem na niedoczyszczalny brud;) tylko używajcie go w rękawiczkach i maseczce na usta i nos. zabija wszystko w pormieniu metra, i nie mozna go używać za dużo, bo strach o lakier na felgach...

to tak w temacie deskek rozdzielczych.

 

aha, moim zdaniem niezly jest środek czyszczący Nigrin Kunststoffreiniger. niezła średnia półka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.