Skocz do zawartości

Makita PO5000C


Kinker

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 miesiące temu...

Odgrzeje kotleta ... obecnie poszukuje nastepnej maszyny a jako ze jestem fanem wszystkiego co Japonskie trafilem wlasnie na ten model.... pewnie i tak go kupie (wtedy wrzuce wlasna opiniie) ale jesli ktos mialby jakies swoje uwagi "na juz" to chetnie przeczytam.

Z tego co rozumiem nie jest to typowa maszyna hybryda DA/ROTACJA... w tym trybie niby rotacyjnym jest tak naprawde ruch DA ale o mniejszym skoku i z wymuszonym mechancznie ruchem rotacyjnym.. a nie tylko "rozdpedzonym" jak w DA

jesli mialo by to chociaz z 75% sily ciecia rotacji to biore w ciemno =) co do samej trwalosci urzadzen makita nie mam zadnych watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, powalla napisał:

Japońska Makita? Chyba że sprzed 10 lat , a teraz to tylko Rumunia i Chiny... 

dlugo pracowalem przy serwisie ktory obslugiwal rozne marki i akurat najwiecej sie pierniczylo niemieckiego boscha i hilti ... makity byly najrzadziej. jesli masz jakies zle doswadczenia bardzo mozliwe ze trafiles naprawde na podrobki, teraz wszyscy wielcy producenci pchaja sie z produkcja tam gdzie taniej, chocby glupi "aj" i  iphone - nawet sie nie kryje ze w chinach robi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.10.2017 o 15:56, powalla napisał:

Ja tym na co dzień handluję (nie całym asortymentem makity) i ...niestety przyjmuję do reklamacji ;) 

Nie watpie. pisalem ze najrzadziej nie ze wogole .. wszystko mozna zepsuc.. ale robi sie powoli offtopic... =)

 

Jesli ktos ma jakies doswiadczenie z 5000c prosze o info, tymczasem 5jona.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Tym razem Ja odgrzeje kotleciora.

Potrzebuje drugiej maszyny z ruchem orbitalnym, a nie ukrywam, że nie chce kupować wg mnie przewartościowanego i słabego Rupesa, vrg nie nadaje się na dłuższe prace ze względu na drgania, Flex DA też nie do końca jest tym czego oczekuje, mimo, że jest zdecydowanie mocniejszy i lepiej wykonany od Rupesa. Zaciekawiła mnie opcja z tą Makitą.

Rotacje mam, Kraussa 8mm mam, potrzebuję czegoś w środek tego zestawu.

Wszelkie informacje, testy mile widziane.

Maszyna kosztuje tyle co dobry chińczyk i jest 2 w 1.

6000C można kupić od ręki, ale Ja bym chciał opcję z talerzem 125mm.

Jest w ogóle u nas oferowana ta wersja, czy to tylko talerz wystarczy zmienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie także korci ta maszyna. Mocno się zastanawiam nad planetarną aby przyspieszyć sobie pracę. Do XFE nie ma co porównywać bo to zwykłe DA. Na krótko w rękach miałem VRG oraz Mille. Szczerze Mille kładzie na łopatki VRG względem kultury pracy, zdecydowanie mniejsze drgania przez co przyjemniej prowadzi się maszynę, no i kręci się w prawo jak zwykłe DA. Jeśli Makita podobnie pracuje jak Mille to jest to bardzo ciekawa opcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Makita kreci sie w lewo a oscyluje w prawo, jak vrg. Chyba, ze perspektywa mi sie pokićkała. Chyba poszukam sobie jakiego sklepu stacjonarnego w W-wie gdzie maja na stanie takie cudo. Niech dadza wlaczyc i pomacac

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

https://www.autogeekonline.net/forum/auto-detailing-101-a/110329-flex-3401-vs-rupes-mille-makita-p5000c-those-wondering-6.html

Bardzo fajny temat odnośnie Mille/Po5000/6000/Flexa3401. Z tego co zdążyłem ogarnąć tryb wymuszonej rotacji działa świetnie, ale tryb wykańczania wolnego obrotu działa średnio bądź kiepsko, bo raz się obraca raz nie. Także sam chyba zostaje przy s15 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arkeolowy  niestety jako użytkownik PO6000C muszę potwierdzić :( tryb bez wymuszonej rotacji w porównaniu do Rupesa 15 Mark II , Kraussa DB5800s, czy Lare EPL61  bardzo słabo wypada, "właściwy" ruch oscylacyjny na  poziomych elementach zaczyna się pojawiać powyżej 4 biegu, natomiast na pionowych trochę lepiej od  3 biegu. Mi osobiście brakowało tych wolnych obrotów chcąc nałożyć cleaner itp. nie twierdzę że maszyna jest zła, wymuszona rotacja, jakość wykonania i brak wibracji to pierwsza liga. Być może potrzebuję jeszcze czasu do zaprzyjaźnienia się z Makitą. Przy zakupie kierowałem się opinią chłopaków z Shiningcar i @AreK  mam nadzieję że znajdzie dla mnie chwilkę na szkoleniu w Wawie i zdradzi sekret jak ogarnąć maszynę :)

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiałem się między Mille a właśnie PO6000C, zachwycony testami i opiniami o maszynie sprzedałem Rupesa 15 i Kraussa zmieniając na Makitę. Teraz raczej bym tego nie zrobił i został przy starych maszynach ;)  jeżeli masz s15 to ja na twoim miejscu nic bym nie zmieniał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Panowie, widzicie jaki skok ma Makita? Jak tą artość porównać z konkurencją DA 15mm. Nie da się. To jakby kupić Mirkę Ceros 2,5mm do szlifowania drewna.
Jest jednak możliwość ruchu rotacyjnego co w pełni rekompensuje Wam niską skuteczność w trybie oscylacyjnym. Maszyna jest świetna i będę bronił swojego stanowiska.
Trzeba umieć wykorzystać oba tryby. Tryb rotacyjny do przysłowiowego "cięcia" a oscylacyjny do finish'u lub cleanerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

W koncu po miesiacu czekania doztarczono mi makite. Tryb rotacji swietny. Tryb swobodny nie najgorszy jak na tak maly skok. Majac pod reka Flexa XFe oraz kraussa 5800 na kazdej z tych maszyn pracuje na maksymalnych obrotach. Wszystko ponizej jest nieefektywne, wiec nie ma co psioczyc, ze sie makita w tym trybie zatrzymuje, bo wszystko DA sie zatrzyma na jakiejkolwiek wypuklosci.Cenie w makicie to, ze po wycinaniu finish to tylko formalnosc. I mozna to zrobic jedna maszyna.Ba, mozna to zrobic tym samym padem i nawet w ta sama pasta. Swietna opcja na solidne one stepy, bo mozna zaoszczedzic czas. Trzeba tylko znalezc swoja wlasciwa kombinacje pasta/gabka. Bardzo fajnie dziala z 400tka i fibrze, ale trzeba miec sporo pary w rekach;) Poza tym przy swojej cenie nie ma konkurenta w tej chwili. Trzeba tylko kupic sobie BP 125mm. Pasuje na pewno od Rupesa, moze pasuje tez tez od czegos innego, chetnie sie dowiem ;) Musze sprawdzic, bo chetnie wrzuce tam z ciekawosci i 75mm

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka

Aha, w ogole nie powoduje wibracji takich jak Flex

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzialaja tak samo: oscylacja w prawo, rotacja w lewo. Skutecznosc wg mnie taka sama, chodz moze dzieki wiekszemu skokowi vrg moze minimalnie lepiej wylanczac. Rok temu chcialem juz brac VRG, ale jak juz mialem okazje nia popracowac to sie przerazilem. Skutecznosc fantastyczna, ale drgania byly takie, ze szybko wyszedl mi jej zakup z glowy. Makite kupilem w ciemno tak napawde. Drgania nie wystepuja, po prostu wlaczasz i polerujesz. Bardzo dobra jakosc wykonania, ogumowany wlacznik i wypustki, dzieki ktorym mozna smialo klasc maszyne, nawet na aucie. Fakt, troche waży. Ale porownywalny Rupes Mille, ma w zasadzie identyczne parametry, a kosztuje talzena wiecej. Jestem ciekaw jak sie nim pracuje, bo on oscyluje i kreci sie w ta sama strone

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.