Skocz do zawartości

Jakie oświetlenie do pomieszczenia ?


Gibon86

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...

A stosował ktoś świetlówki kompaktowe do oświetlenia garażu?

 

Wczoraj zapakowałem do żyrandola w salonie świeżo zakupione świetlówki Philips Tornado 20W (odpowiednik tradycyjnej o mocy 91W)

No i powiem Wam, że światła jest dużo, według mnie bardzo mocnego...

 

I wpadłem na taki pomysł, aby zamiast opraw świetlówek założyć takie kompakty...

Jakieś suche dane:

Barwa: Ciepła biała 2700 K

Strumień świetlny: 1250 lm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś z Was używał diodowego oświetlenia?

Rozważam zakup

http://landhelp.pl/testy-i-recenzje/162 ... limitstart

Jestem w stanie wysłać na próbę dla kogoś z branży taką lampę i prosiłbym o test porównawczy. Czy jest ktoś chętny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś z Was używał diodowego oświetlenia?

Rozważam zakup

http://landhelp.pl/testy-i-recenzje/162 ... limitstart

Jestem w stanie wysłać na próbę dla kogoś z branży taką lampę i prosiłbym o test porównawczy. Czy jest ktoś chętny?

 

Najlepszym wyborem będzie Metalohalogen. Moim zdaniem lampa w linku słabo nadaje się do Car Detalingu.

 

Na dzień dzisiejszy Metalohalogeny wygrywają z oświetleniem Ledowym przedewszystkim lepszym widmem (odzwierciedlenie barw). Ledy to zwykle CRI<80, natomiast MH można zakupić z CRI >90. Sprawność obu jest na podobnym poziomie. Jak znajdę coś czasu to mogę zrobić test MH vs LED.

 

ps. Niedawno zacząłem składać parę lamp 100W Led, ale puki co brak czasu na zrobienie obudów. Przy takich mocach trzeba Ledom zapewnić odpowiednie chłodzenie.

 

IMG_5223b3bd872b3544.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogę Ci użyczyć na czas testów wysokiej jakości halogen roboczy LED z linku

Jeżeli masz ochotę je porównać. Lampa w detalu nie jest tania (139 zł) ale ma blisko 1700 lumenów.

Mam tylko porównanie z halogenem H3 w tej lampie i jest dużo lepiej ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co myślicie o oświetleniu garażu 4 lampami MH 150W zawieszone w kątach na wysokości mniej więcej 2 metry. tak żeby dobrze wpadały we wnętrze pojazdu. a dodatkowo oświetlało mocno całe auto z zęwnątrz.. dodatkowo pewnie i tak jedna lampa na statywie do korekty.. mam możliwość kupienia tych lamp za stówkę za sztukę (nowe) to chyba dobra cena..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xxManiekxx, bedzie widnoooo :good:

 

2m to za nisko... Na takiej wysokości najbardziej rozproszone światło dadzą oprawy świetlówkowe...

 

MH możesz wykorzystać do korekty lub innej pracy przy lakierze bo na takiej wysokości to raczej będzie zbyt skupione światło...

 

Pozdr Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można spróbować zastosować mleczny klosz który będzie rozpraszał światło lub skierować światło w sufit o ile jest pomalowany na biało. Nawet przy uwzględnieniu strat na kloszu/suficie, fotonów wystarczy a ponadto światło będzie bardziej miękkie. Żarówki najlepiej o wysokim CRI 930/942.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Odgrzewając kotleta nastały troszkę zmiany i robię remoncik w swoim budynku. Garaż nie jest za duży ale żeby zrobić go większy będzie mnie czekał większy remont z zdjęciem dachu i wyburzeniem jednej ściany nośnej i postawienie jakiś filarów podtrzymujących dach aby zrobić 2 może 3 duże stanowiska.

Sytuacja obecnie zmusza mnie jednak na poprzestanie na remoncie mniejszego pomniejszenia.

Wymiary mniej więcej 4,5x 6,5m. Wysokość 2,7m.

Jakie zastosować oświetlenie? By było dobre nie tylko do obróbki lakieru ale także do prac we wnętrzu pojazdu. Myślę by iść w MH bo są w miarę oszczędne, a dają dużo światła (jako światło dodatkowe wspomagające świetlówki), a jako podstawowe światło zastosować kilka opraw świetlówki (głównie na ściany boczne) bo MH na ścianie bocznej to chyba nie zbyt dobry pomysł (trochę wąskie pomieszczenie).

Są to dokładnie te oprawy MH koszt niecałe 100 złociszy.

15668_5987_52b1725b00f0c.jpg

 

Specyfikacja:

MOC 70-150W

TRZONEK Rx7s

IP 65

 

Pytanie jest jak najlepiej rozmieścić oprawy świetlówek i gdzie zamontować oprawy MH :o by było jak najlepiej oświetlone auto z zewnątrz i wewnątrz. Przy korekcie zapewne i tak jeszcze na stojaku będę stosował MH. Bo raczej bez tego się nie obejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzinkins już kiedyś to widziałem ;) czy idealne.. hmmm chyba nie ;p brakuje jednak oświetlenia bocznego ;) bo już u dołu drzwi czy progi nie były by tak oświetlone chyba że miał by jeszcze taką serię na ziemi hehe

a tak na poważnie jak uważacie, najrozsądniej było by rozstawić oprawy MH biorąc pod uwagę na początek 6 na taki garaż i gdzie zamontować oprawy świetlówek tak żeby było wystarczająco światła do prac przy lakierze i we wnętrzu było

 

Na początku myślę by zamontować w rogach garażu po MH i po jednym po środku garażu z ewentualną możliwośćią regulacji wysokości tak by można było zjechać nim by świecił przez szyby choć nie wiem czy to się nada. może lepiej będzie po prostu na wysokości gdzieś 1m- 1,2m powiesić po oprawie podwójnej świetlówek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.