Skocz do zawartości

Paskudna plama - czym ją usunąć ?


Gość LukTR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Na moim autku z bliżej nieznanego mi "skądś" pojawiła się ohydna plama. Wygląda to na pierwszy rzut oka jak odbarwiony lakier (mialem lekko stracha), ale to jednak jakas substancja, z czasem idzie paznokciem cos tam zdrapac (1cm2 na pol godziny roboty). Nie wiem skąd sie to wzielo. Bardzo cienka warstwa, nie jest tłusta, nie klei się, hydrofobowa.

Od dwóch dni próbuje się z tym cholerstwem uporać, bez rezultatów. Próbowałem już:

- wizyty na myjni

- szorowania z szamponem

- płynu do mycia naczyń

- pasty do zębów

- płynu do mycia szyb

- alkoholu

- autopoliptury

- benzyny ekstrakcyjnej

 

Ni cholery nic to nie dało. Polecacie jakieś środki, którymi możnaby to jakoś ruszyć ?

 

Tak to wygląda:

plama.jpg

 

Edit: zdjecie wyższej rozdzielczości> http://img384.imageshack.us/img384/7123/imag0317a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz zdjęcie w większej rozdzielczości ?

 

Generalnie wygląda jakby chlapnęła jakaś chemia i zrobiła się taka plama, bo raczej odchody ptaków aż takich szkód by nie narobiły (chyba, że kormoranów).

 

Z tego co czytam to chyba nie próbowałeś żadnej pasty polerskiej, ale tak czy siak wrzuć jakieś zdjęcie, które będzie można trochę powiększyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzuciłem zdjęcie wyższej rozdzielczości http://img384.imageshack.us/img384/7123/imag0317a.jpg

 

Nie stosowałem pasty polerskiej, głównie dlatego, że mam tylko Tempo, a to raczej do auta niezabardzo. Jeśli jednak uważasz, że polerka byłaby tu wskazana, to czym? jakim specyfikiem? Bo ja jeszcze nowy i zielony jestem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To rzeczywiście wygląda tak jakby jakaś chemia Ci lakier bezbarwny zmatowiła. Obawiam się, że bez pasty polerskiej się nie obędzie. Możesz spróbować np. ScratchX 2.0 z Megs'a. Oczywiście to tylko propozycja numer 1. Założę się, że za chwilę dostaniesz parę kolejnych. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LukTR, miałem doczynienia z podobnymi plamami na samochodzie, który został pokapany w garazu podziemnym - w zimie ujawniły się nieszczelności w suficie i kapało na samochód woda z solą i wapnem z tynku. Porobiły się podobnie wyglądające zacieki nie schodzące w myciu.

 

Dało radę Ultimate Compoundem ręcznie. Sądzę ze SwirlX też dałby radę.

 

Oczywiście to tylko na podstawie zdjęcia w internecie - nie wiem, jakiej twardości masz lakier, czy jest to odbarwienie, czy jakiś głebszy wżer...

 

Ale, tak jak pisałem, przy odpowiednim namachaniu się rączką taki UC powinien sobie poradzić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LukTR, miałem doczynienia z podobnymi plamami na samochodzie, który został pokapany w garazu podziemnym - w zimie ujawniły się nieszczelności w suficie i kapało na samochód woda z solą i wapnem z tynku. Porobiły się podobnie wyglądające zacieki nie schodzące w myciu.

 

TAK! Dokładnie! Teraz już wiem skąd sie dziadostwo wzięło. Będąc w Łodzi parkowałem samochód właśnie na parkingu wielopoziomowym. Tylko że to ze 2tygodnie temu było i przyschło niemiłosiernie. Ultimate Compound mówisz ? To zaraz złoże zamówienie na allegro.

Dzięki wszystkim wielkie. Nie spodziewałem się tak szybkich odpowiedzi. Podoba mi się to forum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś podobnego do UC tylko zostawia jeszcze po sobie warstwę ochronną jakąś tam
Ta warstwa ochronna to po prostu silikon którym tempo dla uzyskania "lepszego efektu" zamazuje rysy - które po części samo robi bo to jest pasta o grubym i twardym uziarnieniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.