Skocz do zawartości

malowanie skóry z Colourlock


piotr@sta

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Po jakim czasie od aplikacji farby na fotel kierowcy można użytkować auto?

W opisie farby jest

Farbę nanosimy za pomocą gąbki
jaka ma być to gąbka zwykły zmywak d naczyń? Czy ma być to żółty aplikator? Wiem że najlepiej by było gdyby był pistolet zaprawkowy lub aerograf jednak nie mam na dzień dzisiejszy tak dużego budżetu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po aplikacji farby fotel należy zabezpieczyć dedykowanym środkiem, gdy zabezpieczenie wyschnie/utrwali się, można zacząć korzystać z auta.

Zamiast o wszystko pytać polecam więcej czytać ;-)

Np. to: https://lederzentrum.pl/czeste-pytania/ ... dowej.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Colourlock ma swoją gąbke i jej powinieneś do tego używać, żadne aplikatory ani bardziej zmywaki. Cała instrukcje co i jak masz zrobi ile odczekać masz na produkcie jak kupisz. Po 3-4 godzinach dajesz utrwalacz veiresligunga ( czy jak to się tam pisze ), i teoretycznie po wyschnieciu utrwalcza mozna jeździc ja zawsze zostawiam na 6-12h po utrwalaczu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gąbki w sklepie nie widziałem ale już znalazłem całe 1,5zł

Cała instrukcje co i jak masz zrobi ile odczekać masz na produkcie jak kupisz
jak kupie t już za późno bo gąbki bym nie kupił a później za gąbkę bym zapłacił ze 20zł (cena gąbki +KW)
Po 3-4 godzinach dajesz utrwalacz veiresligunga ...... ja zawsze zostawiam na 6-12h po utrwalaczu
może źle sformułowałem pytanie ale o to mi chodziło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zestaw kupiłem

Cała instrukcje co i jak masz zrobi ile odczekać masz na produkcie jak kupisz.
instrukcja jest ale ile czekać nie ma co najwyżej określenie jak wyschnie.

 

 

Dziś próbowałem działać jednak po próbie malowania uważam że warto rozebrać siedzenie i wysłać w celu dorobienia koloru- kupiłem według nazwy koloru i w trakcie malowania przestraszyłem się i zmyłem wszystko bo kolor wyszedł za jasny :wallbash:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz proszę jaki to był kolor i jakie auto.
Mercedes w210 kod 7E39 nazwa orion grey, po rozmowie telefonicznej zamówiony MB orion grau.

skóra wyczyszczona Colourlock strong następnie po 3-4h przemyta rozpuszczalnikiem i farba po nałożeniu farba wyszła jaśniejsza więc wiozłem rozpuszczalnik dołączony do zestawu i zacząłem zmywać gdyż uznałem że aż tyle nie ściemnieje podczas schnięcia. Po tym powstały mazy które wyglądają mniej więcej tak

471c84f660eebbd5391bc7d2b3e4115a

Jest to po starciu rozpuszczalnikiem i nałożeniu warstwy ochronnej. Na żywo różnica jest większa. Jednak taka różnica była by ok jednak po nałożeniu farby różnica była dużo większa.

dlatego ja wysyłam zagłówek
nie spodziewałem się że różnica będzie aż taka duża między farbą oryginalną a a tą co jest na skórach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.