Skocz do zawartości

Swissvax Cleaner Fluid


Rekomendowane odpowiedzi

Zapach nie każdemu odpowiada (ja lubię), zero właściwości ściernych, baaaaardzo łatwy w obróbce. Efekt najlepiej widać na zapuszczonym lakierze. Ten produkt na prawdę czyści i odżywia powłokę. Ważne jest żeby zetrzeg go do końca. W przypadku nakładania maszyną strasznie długo pozostaje na lakierze, dlatego ja wycieram go mikrofibrą. W przeciwieństwie do HD cleanse, który można wypolerować do końca, a później tylko przejechać kilka razy ręcznikiem dla formalności.

Szczerze można ten produkt polecić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

metys, dzięki za odpowiedź, chociaż nie do końca wiem, jak to interpretować :roll:

 

W przeciwieństwie do HD cleanse, który można wypolerować do końca, a później tylko przejechać kilka razy ręcznikiem dla formalności.

Czyli produkt Zymola jest lepszy, czy jednak

 

Szczerze można ten produkt polecić
??

 

Jakie są inne ważne różnice między tymi środkami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeden i drugi ma swoje zalety. Cleaner Fluid daje połysk o 1% lepszy, za to HD jest świetny jeśli chodzi o nakładanie maszyną. Myślę, że tutaj bardziej decyduje przekonanie co do marki produktu niż samo jego działanie bo jeden i drugi to cleanery z najwyższej półki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD-Cleanse jest rzeczywiscie bardzo, bardzo dobry, zarowno na maszynie jak i na dedykowanym aplikatorze. osobiscie wole go nakładać ręcznie, ale moze to kwestia obycia ze środkiem. HD ma cudowny zapach kakao/masła orzechowego. to tak dla przeciwwagi dla CF, z nim samym nie mam doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Zapach nie każdemu odpowiada (ja lubię), zero właściwości ściernych, baaaaardzo łatwy w obróbce. Efekt najlepiej widać na zapuszczonym lakierze. Ten produkt na prawdę czyści i odżywia powłokę. Ważne jest żeby zetrzeg go do końca. ...

Szczerze można ten produkt polecić

Dokadnie tak ;).

CF (Cleaner Fluid) zapewnia nie tylko "przyczepność" wosku na lakierze, ale nadaje głębi koloru lakieru i błysku.

Jednakże pozostałbym "w rodzinie" i używał PRE CLEANERa producenta wosku.

Czyli CF do Swissvax, HD do Zymöl, Meguiars do Meguiars itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Ile czasu mniej więcej powinien pozostawać na lakierze do spolerowania? Wiadomo, że trzeba polerować tuż przed wyschnięciem, tylko że ja mogę nie mieć jeszcze tego wyczucia i wyjdzie nietak. :-]

I ile warstw tego na pierwszy raz położyć, jedna wystarczy?

 

Ok, dzięki metys :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tego środka nie pozostawiamy na lakierze do wyschnięcia. Pracyjesz tak długo padem, aż praktycznie wchłonie całą porcję i natychmiast polerujesz mikrofibrą. Ważne jest, żeby zaopatrzyć się w dużą ilość aplikatorów i ściereczek. Jak będziesz słyszał charakterystyczne "skrzypienie" pod ściereczką to znaczy, że powierzchnia jest już dobrze przygotowana.

SV CF nie nakłada się warstwami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Dla przykładu: dostałem kiedyś próbki DJ LP od nOx'a - w takich malutkich pudełeczkach. Pomagałem 2 znajomym przy ich autach. Jeden dostał 1 pudełeczko LP a drugi też, ale wersję LITE. Ludzie nie mający wprawy zużyli 80% tych próbek także zobacz jak mało się tego zużywa.

 

Maciek, wiesz może jakiej pojemności są te pudełeczka na próbki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 2 miesiące temu...
Czy używając CF regular na maszynie może pójść coś nie tak? Wiem ze cleaner jest przeznaczony do pracy ręcznej ale czy na DA tez da rade?

 

Daj dwie naprawdę małe krople i "wpracuj" na w miarę małym obsarze nadmiar zetrzyj MF..

Mam wrażenie, że po maszynie jakoś szybciej zasycha dlatego mowa o ścieraniu bo jak zostawisz to wiadomo..

 

generalnie ręcznie jakoś lepiej mi się na nim pracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.