Skocz do zawartości

Spawarka


zmorka

Rekomendowane odpowiedzi

Pozwoliłem sobie założyć nowy temat, bo może ktoś z kolegów ma już doświadczenie w tej materii.

Szukam spawarki chyba inwertorowej do prac powiedzmy przydomowych, coś przy ogrodzeniu zrobić,

zespawać jakiś stojak itd. czy jest ktoś w stanie doradzić jaką kupić ewentualnie na jaką nie patrzeć,

na jakie parametry zwrócić uwagę, jaka firma jest godna polecenia.

Zapraszam do dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MMA? MAG? TIG?

W przypadku elektrod nie pomogę, bo pomimo, że pracowałem kilka lat jako spawacz, to tylko MAG-iem i TIG-iem, a elektrod nigdy nie ogarnąłem/nie chciałem ogarnąć.

Jeśli szukałbyś MAG-a, to patrz żeby miał uchwyt na eurozłącze, im większy amperaż tym lepiej, cykl pracy to samo, możesz odpuścić bajery 2T/4T, bo to w domowych warunkach zbędne udogodnienie. Wiadomo, że wszystko zależy od kasy i zależy za jakie pieniądze szukasz - może Cię być stać na Migatronica, czy Kemppiego, a możesz szukać czegoś w okolicach 2 tys. i wtedy pole do popisu się zawęża do chińskich sprżętów. Ja zakupiłem spawarkę Magnum 205L i jak na domowe warunki wystarcza, choć ciężko się przestawić z przemysłowych profesjonalnych sprzętów po powrocie do domu ;)

Widzę w awatarze, że masz motocykl, więc przydałby Ci się również TIG (zrobienie fajnych gmoli, przeróbki wydechu, stelaży, no i w wolnej chwili oczywiście jakaś kolumna rektyfikacyjna, by było co na zloty wozić :P ). W tym przypadku fajną opcją i tanią do domowego użytku jest Sherman 181A. Sporo osób znajomych używa tego sprzętu w domu i sobie chwalą, również skłaniam się do zakupu tego modelu. Ma bezstykowe zajarzenie łuku, niezłą sprawność, wystarczający amperaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w domu mam MMA Magnum Snake 200P. Polecam. Bardzo fajna mała spawareczka. a i amperaż ma bardzo dobry. Przy elektrodzie 3.2 jeszcze ani razu czujnik temperatury mi nie rozłączył spawarki. A mialem wcześniej jakąś za 300zł z Obi to było tak. 2x elektroda 3.2mm 7min przerwy bo bezpiecznik wywalało i trzeba było czekać aż się schłodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym że ja to spawacz amator. Bramę wjazdowa wspawałem, stół do garażu, parę regałów. Koledze stojak na obciążenie do siłowni. plus parę pierdół jak grill z butli LPG.

 

Ale Snake 200P polecam. wspawałem co prawda z 4 pudełka elektrod. ale kable itd. nadal jak nowe. A z tej z OBI za 300zł (nie pamiętam firmy, czerowna obudowa) to po połowie paczki elektrod miałem do wymiany kabel masowy bo sie połamał (nadal nie wiem jakim cudem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie jakieś chińskie badziewie za 100 zł, bo szkoda oczu. To tak jak z kaskami na moto :) W przypadku przyłbic w sensownych pieniądzach polecam Esab Warrior Tech - używałem w pracy, używam w domu, pewna marka, pewna przyłbica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, po prostu kupić dobrej jakości przyłbicę. I lepsza będzie maska/przyłbica zwykła, z dobrej jakości szkłem niż pseudosamościemniająca chińska przyłbica, która zepsuje mu wzrok.

A polecanie chińskiego badziewia zamiast chińskiego innego badziewia to tak jakbyś polecał używanie plaka w alternatywie do masła zamiast od razu polecić np. PB NL ;) Tylko w przypadku spawania w grę wchodzi zdrowie, więc w tym przypadku oszczędzanie jest dla mnie niezrozumiałe, tym bardziej, że ten Esab nie kosztuje jakichś wielkich pieniędzy. To nie speedglass z nadmuchem za cenę często przekraczającą wartość amatorskich spawarek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak jak wspomniałem - jeśli drogo, to lepiej kupić zwykłą przyłbicę pasywną z dobrym szkłem, będzie wtedy przynajmniej zdrowo dla oczu. To nie jest fanaberia i kwestia "kto bogatemu zabroni", a raczej "twój wzrok, twoja sprawa". Spawałem zawodowo kilka lat, więc na punkcie ochrony wzroku jestem przeczulony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, po prostu kupić dobrej jakości przyłbicę. I lepsza będzie maska/przyłbica zwykła, z dobrej jakości szkłem niż pseudosamościemniająca chińska przyłbica, która zepsuje mu wzrok.

Zgadzam się w 100%. Te automatyczne chinole mogą popsuć wzrok. Standardowe szkło jest bardzo bezpieczne. Jak kupować automata to jakiegoś firmowego. Sam kiedyś miałem chinola i po tym jak kilka razy mnie oślepił to mu podziękowałem. Bywa tak że mam dużo spawania, dlatego zainwestowałem w 3M Speedglass 9100FX i nie żałuję ani jednej złotówki. Oczy to oczy i basta. Z niższej półki to tylko Esab. Lepiej mieć mniej wosków a oczy zdrowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może do amatorki wydaję się drogo. Ale później w żadnym sklepie wzroku nie kupisz. To jest rzecz nie podważalna. Sam mam maskę która ma z 30lat (po dziadku) i tylko szkła zmieniłem. Bo na samościemniającą mnie nie stać a nie kupię takiej za 70zł. Bo skoro szkiełko do zwykłej kosztuje 30zł to wolę nie wiedzieć jak działa ten automat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Koledzy piszą. Oczy to oczy - tutaj musi być najwyższa możliwa ochrona. Kolega wyżej zainwestował w Speedglasa co można nazwać Mercedesem w tej branży. Coś niższego i "równie dobrego" to ESAB Warrior Tech .. kolejno na podium stawiam Lincolna Linc Screen II ... kolejno przyłbice Linde OHE350 jak chodzi o dobre przyłbice samościemniające.

Jeżeli mogę pomóc w dobrze urządzenia odezwij się na priv. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.