Skocz do zawartości

Skóra w nowym aucie


zmichal

Rekomendowane odpowiedzi

Za kilka dni odbieram z salonu nowe auto z tapicerką skórzaną. Z tego co pytałem dealera skóra nie jest niczym zaimregnowana :( , dlatego chciałbym od nowości o nią zadbać. Do tej pory w starym aucie świetnie sprawdzały mi się kosmetyki Glipton'a, ale one sa raczej dedykowane do używanej skóry.

Proszę polecić jakiś dobry preparat, najlepiej naturalny. Może jakiś Zymol? Coś co będzie przeznaczone do nowej skóry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to co zaproponował @KapselK to jest niska półka, to ja bym proponował może jakieś pokrowce do tych ekskluzywnych skórzanych foteli, bo przecież mieć jakieś ślady używania samochodu to grzech. Na nie najlepiej kupić koraliki, wtedy będziesz miał aż 2 warstwy zabezpieczające tą bezcenną skórę, absolutnie żadnych oszczędności :kox:

7ca60e764a22a01f8e5828d8094d

 

Nie ma czegoś takiego jak preparat do nowej skóry. Zabezpieczenie jest to samo, pomijam mleczka zmiękczające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem Leather Coat'a i według mnie w żadnym wypadku nie można mówić, że jest to produkt z niskiej półki ;)

 

Jednak jeżeli ma to być coś jeszcze lepszego, to w ofercie Gyeona jest jeszcze jeden produkt do skóry a mianowicie Leather Shield. Z tego co pamiętam okolice 250 złotych za 100 ml ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leather Coat zdecydowanie. Pod niego stosujesz co najwyżej cleaner bez żadnych nawilżaczy, bo inaczej powłoka nie będzie trzymać. Jak auto nowe, to przeleć szybko skóry samym cleanerem colourlock soft i od razu nakładasz gyeona. Później wystarcza wilgotna fibra do regularnej pielęgnacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Dystrybutor

Stworzony typowo do nowych skór jest nasz zestaw z softem.

 

Skóra przez pierwsze kilka lat nie potrzebuje nawilżania tylko ochronę przed przebarwieniami i wycieraniem.

 

Kilka cennych porad jak się za to zabrać znajdziesz tutaj:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, nałożyłem GYEON Q2 LeatherCoat uprzednio czyszcząc skórę i niestety dziecko już mi zapypłało jedzeniem i został trwały ślad :cry: Albo ten preparat nie działa tak jak się go zachwala, albo ja coś źle zrobiłem. Nakładałem pryskając atomizerem i wycierałem mikrofibrą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego co to za skóra?

Ten pakiet z artico?

Nie, nie Artico. Artico to sztuczna skóra, ja mam naturalną.

 

 

kup sobie Zymol leather conditioner i po sprawie, po co cudować jak można posmarować raz w miesiącu np i po sprawie, mega dobry bez problemowy środek
No więc właśnie. Dlatego pytałem kolegów na forum, aby coś mi polecili, ale widzę, że ten Geon nie do końca mi pasuje, bo skóra po nim stała się jakby sztywniejsza :o i jak widać nie do końca zabezpieczona przed plamami. Chyba faktycznie zacznę konserwować to Zymolem lub Gliptonem. Tylko powiedzcie czym teraz zmyć tą powłokę Geona?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

714661 No więc właśnie. Dlatego pytałem kolegów na forum, aby coś mi polecili, ale widzę, że ten Geon nie do końca mi pasuje, bo skóra po nim stała się jakby sztywniejsza :o i jak widać nie do końca zabezpieczona przed plamami. Chyba faktycznie zacznę konserwować to Zymolem lub Gliptonem. Tylko powiedzcie czym teraz zmyć tą powłokę Geona?

 

Nie do końca Ci pasuje, ok ale weź też pod uwagę, że źle go nałożyłeś ;)

Zmyć powinien się dać za pomocą szczoteczki do skóry i cleanera, szczególnie przy nieprawidłowej aplikacji. Nałożysz co będzie chciał, ale według mnie ten przykładowy Zymol a Leather Coat to trochę inne produkty. Zymol jest klasyczną odżywką, Leather Coat powłoką. Każdy ma inne wymagania, ale prawidłowo nałożony Leather Coat według mnie o wiele lepiej zabezpiecza skórę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref=#00aa00]Piotrek[/ref], więc jak prawidłowo nakłada się taką powłokę?

 

Tak jak napisał wcześniej Piotrek, psikasz na aplikator i dokładnie/równomiernie rozprowadzasz na skórze.

 

 

W dziale Wash & Wax jest temat Piotrka z jego C2 ( na 6 stronie jest relacja z czyszczenia wnętrza :D;) )

 

 

Edit: Widzę, że kolega [ref]Zani[/ref], mnie uprzedził ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
W dniu 1.11.2017 o 16:58, krissolek napisał:

I jak wrażenia po dłuższym stosowaniu powłoki? Konserwowałem skórę Colourlockiem i niestety po tygodniu są mocne przebarwienia od jeansów na boczku siedziska.

To nie jest wina skór, czy środków, ale samych jeansów. Każde nowe spodnie obowiązkowo wymoczyć kilka godzin we wiadrze z wodą i szklanką octu. Potem wypłukać w pralce i wysuszyć - nic nie będzie farbować, a kolor znacznie wolniej będzie płowiał.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
W dniu 1.11.2017 o 16:58, krissolek napisał:

I jak wrażenia po dłuższym stosowaniu powłoki? Konserwowałem skórę Colourlockiem i niestety po tygodniu są mocne przebarwienia od jeansów na boczku siedziska.

Ja z tego Geona jestem tak średnio zadowolony w perpektywie rocznego użytkowania. Najbardziej nie lubię jak skóra robi się taka sztywna po zabezpieczeniu. Na dniach mam zamiar wyczyścić wszystko cleanerem Zymola i zaimpregnować mleczkiem Zymola.

Ewentualnie jakie jeszcze kosmetyki do skór nie będą tak jak Zymol zawierać chemii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, zmichal napisał:

Najbardziej nie lubię jak skóra robi się taka sztywna po zabezpieczeniu

Ty to chyba jednak jesteś kombinator :-D. Dostałeś porady z filmem od topowej marki dotyczącej skór czyli colourlocka, ale nie posłuchłałeś.

Geyon to powłoki, których stosowanie wielu osób nie przekonuje (mnie również). Powłoki zatykają (wg. mnie) skórę, która powinna przecież oddychać. To, że skóra robi się sztywna, jest tego dowodem.

Tak jak miałeś w filmie, najpierw wyczyść skórę a później zabezpiecz. Przy czym pamiętaj, takie zabezpieczenie skóra normalnie posiada na sobie, a Ty jedynie wspomagasz to zabezpieczenie raz na 3-6 miesięcy. Czy znajdziesz środki, które nie zawierają chemii? Wątpię. Nowa skóra w aucie zawiera już w sama w sobie całkiem pokaźny bagaż chemii. Już u garbarza, traktuje się ją taką chemią, że jak byś wiedział, to byś chyba umarł. Następnie na wierzchu jest lakier i topcoat, czyli również chemia. Reklamy o naturalności środków są fajne, ale dla Kowalskiego.

Skórę wyczyść colourlock soft lub lepiej kecav light. Zauważyłem, że dla Ciebie wyznacznikiem jest cena, więc chyba weź soft'a. Po wyschnięciu, zabezpiecz to colourlock versiegelun'iem i ciesz się swoją tapicerką przez najbliższe 3-6 miesięcy. Co do Jeansów, to @KHOT chyba Ci już wyjaśnił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.