Jump to content

mahor

Użytkownik
 • Posts

  6
 • Joined

 • Last visited

About mahor

Informacje

 • Imię
  Kacper
 • Auto
  Seat Altea - Granatowy
 • Lokalizacja
  Bydgoszcz
 • Województwo
  Kujawsko-Pomorskie

mahor's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

 • Week One Done
 • Dedicated Rare
 • Reacting Well Rare
 • First Post Rare
 • Conversation Starter Rare

Recent Badges

0

Reputation

 1. Dokładnie, miałem na myśli umycie nim tylko raz, żeby dobrze odtłuścić lakier. I tak skorzystam z carchem lc165, bo cena nie jest przecież zaporowa.
 2. Przecież nie wymagam od was pomocy, jeśli ktoś ma ochotę to pomaga. Rozumiem was, bo na forum w moim polu jest podobnie. Źle zadałem pytanie, nie ukrywam.
 3. @RoBee Wiesz, czytanie postów o ciekawych przemianach dla laika jest bardzo wciągające. Znalazłem to forum jak chciałem odświeżyć samochód siostrze, lecz wtedy bez podjazdu, garażu i innych dupereli nie byłem w stanie za dużo zdziałać. Od tego 1,5 roku wchodziłem tu sporadycznie i czytałem tylko i wyłącznie PSB i czasem W&W, ale to tak bez większego przemyślunku. Dopiero parę dni temu zainteresowałem się tematem i uznałem, że tego etapu z odtłuszczaniem po prostu nie rozumiem. Jakie specyfiki, co i dlaczego, skąd takie może głupie zapytanie. Ten temat z odtłuszczaniem podłapałem przez ten filmik wyżej i jak czytałem testy wosków. Rozumiem, że może to dla was podstawowe pytanie, ale nie potrafiłem znaleźć merytorycznego źródła, które by mi wyjaśniło jaki konkretny specyfik przygotuje mi dobry podkład na wosk. @analyzator @ad.am Rozwialiście moje wszelkie wątpliwości, dziękuję wam pięknie.
 4. Trafiłem tu 1,5 roku temu i sporadycznie czytam sobie o waszych projektach. Nie jestem (jeszcze) pasjonatem i mimo wcześniejszego luźnego podejścia do tematu i edukowania się kilka dni nie jestem w stanie dowiedzieć się wszystkiego. Chcę tylko porządnie odtłuścić samochód przed nałożeniem wosku, żeby na długo mi starczył. Szukałem tu na forum przez szukajkę o odtłuszczaniu i nie mogłem jednoznacznej odpowiedzi, a jako że znam ten filmik odkąd jest na YT to uznałem, że warto się zapytać. Może nie doprecyzowałem tego pytania o butelki. Znalazłem tylko CarPro Eraser 50 ml, ale nie sądze że mi on starczy. Uznałem, że coś polecicie. Planuję nałożyć House of Wax Diamond, Co byście mi pod niego zasugerowali około 250 ml pojemności. Wystarczy po prostu IPA? Lepiej samochód oblecieć aktywną pianą i normalnym szamponem, zglinkować, spolerować niedoskonałości i potem przejechać cały lakier IPĄ niż bawić się w płyn do naczyń? Czy może lepiej kupić jakiś mały mocny szampon i wtedy odstawić IPE? Samochód nie był myty ręcznie od nowości, jedynie jakaś samoobsługowa albo automatyczna przy stacji. Czy wy musicie podchodzić do każdego nowego użytkownika tak pasywno-agresywnie? Przyznaję, że mogłem bardziej doprecyzować pytanie, a nie rzucać takim ogólnikiem.
 5. W porządku, a ewentualnie znasz jakieś środki odtluszczające/mocne szampony w małych butelkach? Nie chce kupować dużej butli jak wykorzystam ją z 4 razy w roku. Warto ogólnie odtłuszczać jeśli mam zamiar objechać cały samochód glinką?
 6. Dawno temu natrafiłem na YT na taki filmik: A jako, że w końcu dorobiłem się podjazdu to chciałem z niego skorzystać Tu się rodzi moje pytanie: Czy mogę na pierwsze mycie wykorzystać płyn do naczyń, aby odtłuścić karoserię? Jakie będą tego konsekwencje? Kupuję szampon i pianę (SG Sleek Premium i SG Fruit Snow), więc może lepiej użyć ich Dzięki za pomoc
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.