Jump to content

deetry

Użytkownik
 • Content Count

  12
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

-8 Kiepska

About deetry

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Gdzie tu widzisz jakiekolwiek obrażanie kogoś? Nie dopisuj sobie historii... Podchodzi pod urojenia. Co więcej, osobom które pomogły szczerze podziękowałem - Johnson, może uda ci się wkupić do kółeczka wzajemnej adoracji Temat zamknięty, po co więc tracisz czasz na zbędną dyskusje?
 2. @Fredi88 Widzę że kolega przyszedł nabijać sobie odpowiedzi i statystyki Temat można już zamknąć
 3. @Speedy69 Wygląda na ciekawą alternatywę, tylko wytłumacz mi co w tych specyfikach jest unikalnego, innego że nie trzeba myć na 2 wiadra?
 4. @Syrio To nie tylko moja opinia że elektroda to forum mem, są nawet artykuły na ten temat. To żaden argument, że akurat ty nie napisałeś @PPatryk Oglądałem filmiki, na każdym wycierają. Internety mówią "Dokładnie umyj i spłucz samochód. Wstrząśnij opakowanie przed użyciem. Równomiernie spryskaj jeszcze mokrą powierzchnię (4 do 6 razy na 1 m.kw) i od razu spłucz dużą ilością wody. Pozostałe krople wody usunąć za pomocą mikrofibry bądź irchy." Cóż za manipulacja z wycięciem części instrukcji Więc nie masz racji, przejrzałem informacje na temat produktu.
 5. No tak, właśnie szkoda że pojawia się takie podejście do laików na forach których celem jest właśnie pomoc. Forum nie jest w głównym celu budowaniem swojego ego (no może czasami :D). Szkoda by było żeby takie fajne forum stało się memem jak wyżej wspomniane forum @PPatryk Takie info to ja rozumiem tylko co po opłukaniu, postawić i czekać aż wyschnie samoistnie? Czy ten sonax jest w takim razie takim preparatem spray and rinse? Bo na necie widzę takie preparaty poorboy's ale do felg.
 6. @Michał82 Nie oszukujmy się, to nie jest chyba jakaś tajemna wiedza którą nie można podzielić się z kimś innym, Filozofia forum to dyskusje i dzielenie się wiedzą z innymi. Info poszukałem, byłem w sklepie detailingowym w którym okazuję się że zostałem poniekąd wprowadzony w błąd. Jaki jest z tym problem? Rozumiem że to zniewaga zadawać podstawowe pytania do "oświeconego" detailera? Nie róbcie z tego forum drugiej Elektrody @MMCzysci Ok dzięki, w takim razie wolę iść jednak w wosk jak juz zrobię dekontaminacje
 7. @Michał82 Przeczytaj jeszcze raz to zdanie "Chyba nie po to jest forum żeby studiować całą jego zawartość, wtedy forum nie byłoby potrzebne a tylko serwis z artykułami na temat detailingu". Sens zdania jest taki że właśnie po to forum jest potrzebne i właśnie wyjaśniło mi parę spraw A jaki wg Ciebie próg wiedzy o detailingu żeby móc zadać pytania? Chyba nie da się tego określić, może test przed założeniem konta? Część rzeczy doczytałem na forum w innych tematach a część właśnie się dopytuje. @analyzator O dzięki, właśnie o takie info mi chodziło. Myślałem że przykurzone to np. umyte dzień wcześniej a dzisiaj byłem nim do pracy i z powrotem Popatrzę w takim razie te produkty na niedokładnie umyte samochody, w sklepie otrzymałem info że ten Sonax nada się. @MMCzysci No właśnie stąd moja błędna opinia na temat QD, bo teraz też myśle po co w takim razie QD jak już można normalny wosk nałożyć. Ale rozumiem że QD można stosować na wosk i go odświeżyć/zabezpieczyć.
 8. Czyli jest jednak odstepstwo od "QD aplikujemy tylko po umycia auta zgodnie ze sztuką, na 2 wiadra."
 9. Chyba nie po to jest forum żeby studiować całą jego zawartość, wtedy forum nie byłoby potrzebne a tylko serwis z artykułami na temat detailingu Myślałem też że ten nowy produkt Sonaxa robi różnicę tak jak dostałem info od sprzedawcy. Z tego co sprawdzałem to na forum nie było jeszcze tematu o tym QD, były tylko info że niedługo się pojawi. Ok czyli ostatecznie nie warto stosować, najpierw mycie na 2 wiadra, glinkowanie, środki od smoły i owadów a dopiero wtedy QD. A kolejne nakładanie QD też po dokładnym myciu. Zgadza się?
 10. Dzięki, na takie odpowiedzi i dyskusję liczę. Chce podkreślić, że ten QD to nowy produkt i sam producent mówi o ZEBRANIU wody a nie wycieraniu - rozumiem że dzięki temu jest mniejsza możliwość rysowania lakieru? Druga sprawa to zazwyczaj na myjni nie ma tego aktywnego proszku (piany). Korzystam z myjni na której jest i czy mycie z nią nie wystarczy żeby nie bać się o dodatkowe rysy przy użyciu tego Sonaxa? Czy musi być koniecznie mycie na 2 wiadra? Trzecia sprawa to czy stosując tego Sonaxa tak jak opisałem mogę doprowadzić do jakichś MEGA zniszczeń że korekta lakieru jaką planuję na jesień może nie pomóc lakierowi?
 11. Wydaję mi się, że pomoc to jest odpowiednia kategoria do zadawania takich pytań. Myślę że odpowiedź np "najpierw mycie na 2 wiadra i dopiero wtedy QD" lub "Nic ma co się bać, nie narobisz więcej rysek niż jest" zajęła by ci tyle samo czasu co twoja rada i życzenia a na pewno miała by więcej wartości Czytałem sporo forum, natrafiłem na 1-2 zdania na ten temat ale jednak nie były to konkretne i odpowiedzi wiec liczę na jakieś ogólnikowe rady do tej sytuacji.
 12. Cześć wszystkim, ostatnio zdecydowałem o kupnie jakiegoś quick detailera żeby chociaż trochę poprawić wygląd lakieru. Zaznaczam że jestem laikiem w tych temacie. W sklepie detailingowym polecono mi nowość czyli Sonax Xtreme Spray and Seal. Obawiałem się o to że przy myciu na myjni bezdotykowej i braku jakiejkolwiek powłoki ochronnej na lakierze mogę porysować auto przy docieraniu quick detailera. Sprzedawca polecił ten produkt bo podobno wystarczy spłukać pod ciśnieniem oraz tylko zebrać wodę ręcznikiem. Problem jest taki, że łatwo ściągnąć z powierzchni poziomych ale powierzchnie boczne trzeba już wycierać normalnie bo nie ma jak "zebrać" Pytanie brzmi: czy wycieranie samochodu który jest tylko umyty na myjni (myjnia ma opcje piany aktywnej na początku więc trochę lepiej niż standard) spowoduje duże porysowanie lakieru? Nie chce wpadać w paranoję, lakier ma 10 lat i ma już swirle, ryski. Ale na 10 lat wygląda dobrze. Planuję też za jakiś czas koretkę lakieru.

Sponsor serwisu

Pogotowie Zamkowe Gdynia

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.