Jump to content

Avernus

Użytkownik
 • Content Count

  15
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralna

About Avernus

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Cześć. Nie wiem, gdzie dodaj taki temat ewentualnie proszę o przeniesienie do odpowiedniej kategorii. Sprawa jest taka, że szukamy nowej dobrej i w miarę taniej firmy która zaopatruje chemią ręczne myjnie samochodowe, typu ASO itp na Śląsku i czy możecie coś polecić, żeby zapytać o ofertę. Może akurat tutaj są ludzie którzy mają swoje myjnie, albo pracują w ASO i coś polecą ;). Chodzi o dostarczanie swojej chemii do mycia aut.
 2. Tak jak w temacie. Potrzebuje dobry środek do mycia szyb który dobrze myje szybę i bez smugowo oraz szmatkę która nie pyli i jest dobra że też nie zostawia śladów, smugów itd. Korzystałem z pianki do szyb, ale to jest do dupy, z takiego http://prntscr.com/psxck2 który niby jest lepszy od pianki ale no nie jest najlepszy. Druga sprawa środek który dobrze myje felgi najlepiej jakiś kwas. Chodzi o mocno zaje... felgi które zwykłe środki do felg + szczotka nie dają sobie z nimi rady więc jakieś k2, krwawa felga odpada. I przynajmniej z 10l na auta po serwisowe/ przeglądzie, które mają 2-3lata ale są nie myte od nowości i cały ten syf z klocków osadza się na tych felgach że nawet jak udaje mi się to doczyścić to pozostaje takie rudawe jak rdza że nie ma szans domyć. Nie jest to też taka typowa rdza bo auta mają jak wspomniałem 2/3 lata Dzięki
 3. Chodzi mi o środek coś typu quick detailer jak do przecierani aut salonowych które stoją na salonie i mają te 1mm kurzu i traci blask
 4. Szukam środka do przecierania aut z kurzu, tak żeby auto wyglądało jak stoją na salonach. Aby można było nim przetrzeć całe auto z kurzu i nawet szyby nie pozostawiając jakiś smugów na lakierze czy szybie a pozostał połysk jak auta salonowego.
 5. Tak jak w temacie. Chodzi tutaj o ciemne lakiery typu czarny,granatowy,bordowy i czy w takiej sytuacji tylko zostaje polerka elementu czy da się coś z tym zrobić ? po prostu taki ślad który nie jest wyczuwalny pod palcem ale widoczny pod kątem światła w pomieszczeniu. Na zewnątrz nie widać tego chyba że naprawdę trzeba było się wpatrzeć. Jest na to jakieś rozwiązanie? Oprócz oczywiście myciu auta od razu po takim czymś, ale po prostu pytam bo miałem taką sytuacją styczność i jestem ciekawy
 6. Chodzi głównie o maskę, gdyż na ciemnych kolorach na niej widać wszystko najbardziej . Mam pianownice tylko nie ma jakieś adaptera chyba żeby odłączyć pistolet i to wkręcić. Spróbuję myciem na dwa wiadra. Jest kompresor na serwisie i mam akurat powietrze przy kercherze. Mam rękawice z mikrofibry , ręczniki duże do osuszania. Staram się serio aby teraz te auta jakoś wyglądały. Serwisowe auta to jest proste mycie, odkurzanie , wycieranie progów , ewentualnie przetarcie deski mleczkiem matowym. Jak widzę że ktoś ma lakier przecierany jakby papierem ściernym no to nie będę się spuszczał nad tym autem bo nie przyjechał na detaling. Chodzi mi głównie o przygotowanie nowych aut. Tak że jak stoją na salonie to pod światłem się błyszczy, odbija się jak w lustrze. Co czytam to ten glaze można ręcznie wcierać nie trzeba padem i pisze że potrafi wypełnić małe ryski i swirle. Świetnie podkręca głębie na czerwonych oraz ciemnych lakierach.
 7. Tylko nie odpowiedziałeś na moje pytanie... Szampon mam dobry, nie mam aktywnej piany, w pierwszej kolejności opryskuje chemią "JETTA " z rozcieńczoną z wodą felgi, progi zostawiam na chwilę i spłukuje i dalej wiadomo. Proszę o listę produktów co potrzebuje aby auto cieszyło oko i "zasłonić" te ryski które są przeważnie na masce auta. Powiedziałem że to nie jest Autodetaling braci pietrzak i pracuję w warunkach jakie są. Firma mi nie kupi pada polerskiego za 2.5tys... Ten Glaze typu : https://mrcleaner.pl/prewax-cleanery-przed-woskiem/meguiar-s-ultimate-polish-prewax-cleaner-waxing-glaze-473ml?from=listing https://mrcleaner.pl/odzywki-do-lakieru-politury/poorboy-s-world-black-hole-glaze-politura-do-ciemnych-lakierow-473ml?from=listing Jakiś hydrowosk i co jeszcze ewentualnie ? Edit. Mam normalnie kerchera dużego typu : https://www.machines4u.com.au/view/advert/KARCHER-HDS-995-HOT-AND-COLD-WATER-PRESSURE/237686/ tylko mam zimną wodę bo nie ma odprowadzenia spalin jak załącze ciepłą wodę.... Szampon mam dobry gęsty, pienisty od jakiegoś gościa co chemie przywozi tylko pamiętam nazwy
 8. Z góry przepraszam że tak chaotyczne napisałem, ale chciałem mniej więcej skrócić o co mi chodzi. Ja zatrudniając sie po prostu tak zostałem przeszkolony. Zaczęło się od pewnego auta które no było przerysowane... Zaklad swoją lakiernie/blacharke ma w innym salonie 25km od tego. Gdzie musieli całe auto polerować... Po prostu chciałbym pogłębić swoją wiedzę i w co sie zaopatrzyć na tej myjni. Żeby te auta normalnie wyglądały bez użycia padu polerskiego. Rozumiem że ten Glaze np black hole ukryje te ryski? I co jeszcze ewentualnie dokupić bo musze liste dać na magazyn w pracy i ze strony mr clener bd mi zamawiać. Też pomyślałem nad hydrowoskiem zeby tyle nie wycierać ?
 9. Na wstępie proszę naprawdę o pomoc i wyrozumiałość . Pracuje o 7 miesięcy na myjni w salonie samochodowym pewnej marki. Problem w tym że nigdy wcześniej nie robiłem na myjni, a wszystko co wiem i jak to wiem z internetu, filmików itd. Moja myjnia jest słabo wyposażona i ciężko coś zmienić chodź jest jest światełko w tunelu. Oczywiscie umiem myć auta tylko przejdę do sedna. Problem jest z nowymi autami tzw. Detale ( klient indywidualny) a zaczęło się od pojawiających się rys, nitek od irchy, że auta źle wyglądają. Obczaiłem na internecie jak profesjonalnie myją auta oczywiście w rozsądnym budżecie kazałem im zamówić ręczniki z mikrofibry, gąbkę z mikrofibry i do tego quik deatailer z k2 Spectrum. Oczywiście wszystko fajnie, ale i tak na niektórych autach zwłaszcza ciemnych ( czarny, bordowy, granatowy, ) występują rysy które widać pod światłem i pod światłami salonu gdzie auto stoi. Polerować nie umiem, maszynki na bank mi nie kupią a nie wiem po prostu co zamówić i jak się wyposażyć. Po prostu auto ma cieszyć oko dla klienta detalicznego. Serwisowe i komisowe są myte zwykłą gąbką i wycierane irchą naturalną bo i tak są porysowane. Niestety nie jest to auto detaling Braci Pietrzak. Proszę też nie wnioskować że moja myjnia to totalny burdel bo mam pełno środków chemii i kosmetyków. Tylko nie moja wina że auta które myje do wydania stoją przed fabryką kilka miesięcy później przed salonem też i później ten lakier jest masakryczny. Chodzi mi głównie jak dopieścić ten lakier bez polerowania maszynowo, gdyż nie są aż tak grube ryski. Obecnie posiadam tylko ten quik detailer z k2 spectrum ( wosk ) który się sprawdza. Proszę też nie przesadzać z budżetem.

Sponsor serwisu

Pogotowie Zamkowe Gdynia

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.