Jump to content

woytaz

Użytkownik
 • Content Count

  4
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralna

About woytaz

 • Birthday 09/11/1982

Informacje

 • Imię
  Mariusz
 • Auto
  Audi A3 8P 2004 czarna perła
 • Lokalizacja
  Dęblin
 • Województwo
  Lubelskie
 1. Auto już po dekontaminacji, deironizacji, glinkowaniu i porządnym myciu. Teraz już wiem że jeśli ktoś nie robi korekty mechanicznej, glinka to podstawa (zakupiłem z dedykowanym lubrykantem). Nie sądziłem że po tej operacji lakier nabierze aż takiej czystości i gładkości oraz tak wzrośnie motywacja do dalszej pracy. Do deironizacji użyłem ADBL Vampire Liquid. Przekonałem się do tego typu środka bo fajnie działa ale ten konkretny ma jedną dużą wadę, fatalny zapach. Do tego dochodzi bardzo silne działanie oparów. Wszystkie cztery koła zostały zdjęte, opony doczyszczone ADBL Tire and Rubber Cleaner i na to dressing ADBL BLACK WATER. W poprzednim aucie czyściłem je różnym APC i przekonałem się że żadne nie doczyści tak jak dedykowany środek. Co do wyboru reszty kosmetyków dokonałem tylko minimalnej korekty z listy. Jeśli chodzi o ręcznik do osuszania wybór padł na Fireball PIN Towel. Założony budżet trochę przekroczony ale na tą chwilę mam wszystko co potrzebne do chyba kompleksowej pielęgnacji. Na wiosnę pomyślę nad korektą i zakupem jakiejś sensownej polerki.
 2. Jak najbardziej temat glinki do przemyślenia, co możesz polecić dla laika który będzie to robił pierwszy raz? Co do deironizera na razie sobie odpuszczę. Chyba się zdecyduję na tego małego silka. Orientujesz się jak pod względem chłonności ma się mały silk do większego softa, bo cenowo to można powiedzieć odpowiedniki.
 3. Witam wszystkich. Prośba o weryfikację zestawu dla początkującego do Audi A3 2004 czarna perła LZ9W. Może ktoś ma doświadczenie w pielęgnacji czarnego koloru który jak wiemy jest pod tym względem bardzo wymagający i używa dobrych sprawdzonych produktów. Jak na swoje lata lakier jest w miarę zadbany więc korektę czy użycie glinki chciałbym pominąć. Oto mój plan: 1. Dekontaminacja (suchy lakier) a). ADBL Tar & Glue Remover - zakupiony b). Deironizera wolałbym pominąć, nie mam przekonania do tego typu środków. Felgi są bardzo dobrze doczyszczone i do regularnej pielęgnacji powinien wystarczyć środek typu ExceDe Ultimate Wheel Cleaner. 2. Mycie wstępne - myjnia bezdotykowa. 3. Mycie właściwe (na dwa wiadra) a). Szampon - ADBL Snowball - zakupiony b). Rękawica - Meguiar's Microfiber Wash Mitt - zakupiona c). Ręcznik - Fireball PIN Towel 72 x 95cm / GYEON Q2M Silk Dryer 55x50cm / GYEON Q2M Soft Dryer 60x80cm Pytanie: czy małym silkiem osuszę Audi A3 hatchback czy lepiej większy Fireball vs. Gyeon Soft. d). Wiadro + Separator - Good Stuff 4. Wnętrze a). Mycie - CleanTech Inside Cleaner - zakupiony b). Dressing - POORBOY'S Natural Look (został mi po poprzednim aucie) c). Pędzelek Work Stuff BLACK 16mm/szczotka z naturalnym włosiem Pytanie: jako że jestem fanem matu dobrą propozycją będzie podmiana na Funky Witch Mademoiselle? 5. Szyby a). Detailer's Magic Glass Magic b). Work Stuff Zephyr Waffle Towel 35x35cm Pytanie: Czy tańsze mikrofibry do szyb są równie dobre? 6. Cleaner a). ADBL Quick Wax - zaznaczam że pierwszy raz będę nakładał ten środek, czy jego aplikacja nie sprawi mi problemów? b). WORK STUFF Gentleman Pytanie: Czy jeden WS da radę czy lepiej 2-3 sztuki WaxPRO NoLimit? 7. Opony a). Wspomniany na początku ExceDe Ultimate Wheel Cleaner b). Dressing - coś co sprawdzi się do opon i na zewnętrzne plastiki (efekt satyna zbliżona do matu). Myślę nad ADBL Black Water. Do tego rękawiczki NITRYLEX, szczotki, atomizery i microfibry do różnych powierzchni. Do większych zabrudzeń chciałbym jeszcze zakupić APC , wybór padł na Koch Chemie Green Star. Obszyta skórą kierownica jest w bardzo dobrym stanie. Wymaga tylko zapewne dobrego wyczyszczenia, czy sprawdzi się do tego Shiny Garage Leather Cleaner? Zaznaczam że to jedyny skórzany element w aucie i nie chciałbym wydawać na niego większej kwoty. Budżet nie ma ograniczeń ale na początek nie chciałbym przekraczać 350zł. Chętnie dostosuję się do wszelkich sugestii.

Sponsor serwisu

Pogotowie Zamkowe Gdynia

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.