DoDo Juice

Nowinki na rynku kosmetyków i narzędzi w Polsce i na świecie.
Awatar użytkownika
kabul
Użytkownik
Użytkownik
Imię: Piotrek
Auto: Corolla E11

Postautor: kabul » 30 sie 2009, 21:41

Skorzystam jeszcze z tematu i zapytam.
W jakim stopniu dodo'we cleenery (lime prime,need for speed) usuwają rysy?W opisie piszecie,że usuwają drobne ryski i hologramy - polerują czy wypełniają?
Jestem na etapie wyboru i zdecydowałem się już prawie na combo swirlx/AG SRP ale wiedzy nigdy za mało
Motogo 1
Awatar użytkownika
CMQ
Użytkownik
Użytkownik
Imię: Grzegorz
Auto: Chevrolet Corvette
Kontaktowanie:

Postautor: CMQ » 02 wrz 2009, 15:04

Ja również mam pytanie: jak dokładnie używać Red Mist? Ja psikam i momentalnie wycieram, inaczej strasznie się maże. Dobrze robię?
slawek65

Postautor: slawek65 » 02 wrz 2009, 21:02

CMQ pisze:Ja również mam pytanie: jak dokładnie używać Red Mist? Ja psikam i momentalnie wycieram, inaczej strasznie się maże. Dobrze robię?
Dobrze robisz, a ze sie maze to nic zlego. Nowa formula ma dluzszy czas wysychania.Po psikaniu rozprowadz po lakierze a nastepnie przekrec sciereczke na druga strone i wytrzyj do sucha. Red mist jest jednym z lepszych spray sealent's na rynku. P.S. przepraszam za bledy ale tak sie zlozylo ze ja sie urodzilem i mieszkam za granica i moja "ploszczyzna" nie jest PREFECT.
grzes123
Imię: Grzegorz
Auto: Skoda Octavia Elegance

Re: DoDo Juice

Postautor: grzes123 » 01 paź 2009, 22:08

Witam,

Macie w ofercie Dodo Juice Supernatural wax. Czy można go porównać do Zymol Glasur, jeśli chodzi o jakość oraz zawartość carnauby?

Pozdr
Awatar użytkownika
PN
Legenda
Legenda
Imię: Paweł
Kontaktowanie:

Postautor: PN » 01 paź 2009, 22:33

grzes123 pisze:Czy można go porównać do Zymol Glasur, jeśli chodzi o jakość

No to musisz zdefiniować "jakość" :)

Mam na masce Supernatural i Glasur (i SV Blau-Weiss i Z Carbon). Moje doświadczenia z SN i G są takie:
- po nałożeniu praktycznie nie do odróżnienia;
- łatwość pracy - DoDo jest łatwiejszym (milszym?) produktem do pracy;
- wytrzymałość (czas przez który utrzymuje wysoki poziom zganiania/ściekania wody - tzw. "sheeting", utrzymywanie efektu kropelkowania, efekt wyglądu świeżego lakieru "zaraz po woskowaniu") - tu moim zdaniem wygrywa Zymol Glasur .
Pozdrawiam,
PN

Jeżeli pomogłem - kliknij "Pomógł" - biję się o Złotą Patelnię_________
BMW E34 525i '93 - Concourse d'Elegance Malmo 2002 - Best Of Show
Awatar użytkownika
Tomasz KRK
Master
Master
Imię: Tomasz
Kontaktowanie:

Postautor: Tomasz KRK » 01 paź 2009, 22:35

slawek65 pisze:P.S. przepraszam za bledy ale tak sie zlozylo ze ja sie urodzilem i mieszkam za granica i moja "ploszczyzna" nie jest PREFECT.

No co Ty? Chciałbym , żeby moi kuzyni urodzeni za granicą pisali tak po polsku jak Ty. Piszesz idealnie.
Awatar użytkownika
nOx
Użytkownik
Użytkownik
Imię: Maciej
Auto: Mk1 xr2 1982
Kontaktowanie:

Postautor: nOx » 02 paź 2009, 09:18

grzes123 pisze:Macie w ofercie Dodo Juice Supernatural wax.

Mamy co do porównania z Zymolem , w przyszłym tygodniu zrobię test właśnie Super Natural , Zymol Glasur oraz Swiss vax Onyx , wtedy będziemy mogli powiedzieć coś wiecej o porównaniu trwałości tych wosków z sobą , jednaka Super Natural jest uważany za bardzo trwały wosk przy odpowiednich warunkach jest w stanie wytrzymać 5 miesięcy co myśle jest dobrym wynikiem.

PN pisze:- wytrzymałość (czas przez który utrzymuje wysoki poziom zganiania/ściekania wody - tzw. "sheeting", utrzymywanie efektu kropelkowania, efekt wyglądu świeżego lakieru "zaraz po woskowaniu") - tu moim zdaniem wygrywa Zymol Glasur .

A powiedz jeszcze jaka to była różnica w czasie i ile ogólnie woski wytrzymały ? :)
www.MrCleaner.pl Auto Detailing Shop&Studio KATOWICE
Awatar użytkownika
CleanerFreak
Administrator
Administrator
Imię:
Auto: New Beetle
Kontaktowanie:

Postautor: CleanerFreak » 02 paź 2009, 11:05

nOx pisze:...jednaka Super Natural jest uważany za bardzo trwały wosk przy odpowiednich warunkach jest w stanie wytrzymać 5 miesięcy co myśle jest dobrym wynikiem.

Co uważasz za "odpowiednie warunki"? :o
Awatar użytkownika
nOx
Użytkownik
Użytkownik
Kontaktowanie:

Postautor: nOx » 02 paź 2009, 11:09

To czym auto jest myte , a konkretnie mówiąc PH szamponu który używamy do mycia ,
Kolejnie wpływ na trwałość wosku ma to czy auto jest garażowane czy nie czy padał deszcz itp itd to miałem na myśli :)
Awatar użytkownika
CleanerFreak
Administrator
Administrator
Imię:
Kontaktowanie:

Postautor: CleanerFreak » 02 paź 2009, 11:36

nOx pisze:Kolejnie wpływ na trwałość wosku ma to czy auto jest garażowane..
@nOx,
jeden z moich samochodów był ostatni raz woskowany Swissax Concorso rok temu i nadal wosk jest w 70-80% OK.
Jest to możliwe, ponieważ auto stoi prawie cały czas w garażu po piżamką, jest jeżdżone tylko 1-2 razy na miesiąc w ładną pogodę, czyszczone specjalną miotełką z kurzu przed wstawieniem pod piżamkę i było dopiero raz (nie dawno) myte.

Wosk na aucie garażowanym zawsze będzie znaaacznie dłużej się trzymał, aniżeli auto które stoi na dworze.
Jeżeli wosk chcesz testować na wytrzymałość, to stawiaj auto pod chmurami - w innym przypadku różnice czasowe wytrzymałości wosku na lakierze są zbyt dużo.

DoDo pięć miesięcy na aucie? :lol:

Jeżeli przetestujesz (testy są prowadzone również na CWWC ) i napiszesz "Dodo SN wytrzymało ..??.. tygodni", wtenczas każdy będzie wiedział iż przynajmniej ten czas wytrzymuje.
Garaż, dokładnie jak umiejętne mycie auta oraz odpowiednie użycie QuickDetailer znacznie wydłuża czas wytrzymałości wosku. ;)
Awatar użytkownika
nOx
Użytkownik
Użytkownik
Kontaktowanie:

Postautor: nOx » 02 paź 2009, 11:45

No nie to napisałem , auto nie powinno stać w pokrowcu w garażu itp .

5 miesięcy to opinie użytkowników DW , przy założeniu mycia auto szamponem o neutralnym ph i tyle .
Awatar użytkownika
CleanerFreak
Administrator
Administrator
Imię:
Kontaktowanie:

Postautor: CleanerFreak » 02 paź 2009, 11:56

nOx pisze:No nie to napisałem , auto nie powinno stać w pokrowcu w garażu itp .

5 miesięcy to opinie użytkowników DW , przy założeniu mycia auto szamponem o neutralnym ph i tyle .
Użytkownicy DW przeprowadzili test wosku (27 wosków) jeżdżąc i testując przez prawie pół roku :shock: .
Kpiny :kox:
Nie wiem gdzie jeździli (garażowali), ale 6 miesięcy? 8-)
W Anglii też wiecznie słońce nie świeci :lol:

Podczas naszych testów można już po 4-6 tygodniach powiedzieć które woski są bardziej wytrzymałe a które mniej, ale 6 miesięcy :?: :/
Awatar użytkownika
nOx
Użytkownik
Użytkownik
Kontaktowanie:

Postautor: nOx » 02 paź 2009, 12:07

ok :)
Awatar użytkownika
nOx
Użytkownik
Użytkownik
Kontaktowanie:

Postautor: nOx » 02 paź 2009, 12:09

W przyszłym tygodniu będe robić pewne auto maskę podzielę na 3 części będzie na niej SN ,ONYX oraz GLASUR zobaczymy jak to wyjdzie :)
Awatar użytkownika
CleanerFreak
Administrator
Administrator
Imię:
Kontaktowanie:

Postautor: CleanerFreak » 02 paź 2009, 12:12

nOx pisze:W przyszłym tygodniu będe robić pewne auto maskę podzielę na 3 części będzie na niej SN ,ONYX oraz GLASUR zobaczymy jak to wyjdzie :)
;)

Wróć do „Nowe produkty”