Parkingowe uszkodzenie auta - czym to zlikwidować ?

Twój samochód potrzebuje opieki, ale nie wiesz, od czego zacząć ? Pisz i wklejaj zdjęcia.
automatics.robotics
Użytkownik
Użytkownik
Imię:

Postautor: automatics.robotics » 04 sty 2017, 19:08

Na razie wybrałem szybsze rozwiązanie. Oczyściłem miejsca , szczególnie to środkowe za pomocą glinki. Wygląda to już dużo lepiej tylko teraz został tam taki malutki ubytek.

I teraz do Was kieruję pytanie. Czy istnieje jakiś środek ( wosk koloryzujący, czy coś podobnego ) żeby zmienić kolor tego ubytku na kolor listwy ? Mogę coś takiego kupić ?

W przyszłości gdy listwa/listwy będą w gorszym stanie z pewnością lepiej oddać je do lakiernika, niż "ciapać" się z zaprawkami.

Z góry dzięki za odpowiedź :)
MRC hurtownia
Awatar użytkownika
detailercar
Użytkownik
Użytkownik
Imię: Paweł
Województwo: Dolnośląskie

Postautor: detailercar » 04 sty 2017, 23:40

Jeżeli byłby to czarny kolor albo coś w ten deseń to byś znalazł wosk koloryzujący, a tak to wątpie. Wiadomo woski te spływają po kilku myciach

Wysłane z mojego HTC Desire 816 przy użyciu Tapatalka
„Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność – w kierowcy”
automatics.robotics
Użytkownik
Użytkownik
Imię:

Postautor: automatics.robotics » 05 sty 2017, 00:18

Najczęściej proponowano mi wykonanie zaprawki - na to się nie zdecyduję, bo efekt jest często mierny i zawsze widoczny. Zdecydowałem się na wizytę u lakiernika, ale to dopiero w przyszłości gdy będzie gorzej. Z listwą nie jest aż tak tragicznie, dlatego szukam innego, tańszego rozwiązania.

Ubytek jest bardzo mały, czym mogę to zrobić na własną rękę ? Istnieje jakiś jeszcze inny sposób, mogę coś zamówić z internetowego sklepu ? Praktycznie każdy zakład auto detailingu proponuje mi zaprawkę.
Awatar użytkownika
Rybicki
Użytkownik
Użytkownik
Imię: Jarek
Auto: Lexus
Województwo: Lubelskie

Postautor: Rybicki » 05 sty 2017, 12:11

Tak jak napisał kolega wyżej każdy wosk koloryzujący spłynie więc będzie to tylko doraźne rozwiązanie. Nie wiem dlaczego obawiasz się punktowej zaprawki. Jeżeli uszkodzenie zmniejszyło się po oczyszczeniu to zaprawka będzie zdecydowanie lepszym rozwiązaniem i na pewno uszkodzenie będzie mniej widoczne jak zrobisz to z głową. Tańszego sposobu chyba nie znajdziesz.
automatics.robotics
Użytkownik
Użytkownik
Imię:

Postautor: automatics.robotics » 06 sty 2017, 12:53

Sam za to napewno się nie zabiorę. Byłby to mój pierwszy raz więc efekt byłby co najwięcej marny.

Chcę to oddać to b. dobrego salonu auto detailingu, tylko jedyne czego się obawiam to takiego efektu wykonania zaprawki :

Obrazek

Nie znam się. Tak to ma wyglądać ? Czy nie tak ? Jeśli tak - to ja dziękuję. Czy raczej tutaj na zdjęciu jest źle dobrany lakier, i wgl bez polerowania. Wg mnie co do efektu końcowego to wiadomo kolor może być troszeczkę inny, ale powierzchnia ma być na całej listwie gładka po usunięciu usterki.
Awatar użytkownika
Freddy
Użytkownik
Użytkownik
Imię: Piotr
Auto: VW GOLF IV
Kontaktowanie:

Postautor: Freddy » 06 sty 2017, 12:58

Zorientuj się o naprawę typu smart repair ale ostro przesadzasz bynajmniej jakby to było ognisko korozji wielkości naleśnika na środku dachu...

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Rybicki
Użytkownik
Użytkownik
Imię: Jarek
Auto: Lexus
Województwo: Lubelskie

Postautor: Rybicki » 06 sty 2017, 13:13

Freddy, +1
Na tym zdjęciu pokazałeś uszkodzenie innego rodzaju z zaprawką wykonaną jak na handel ;) W Twoim przypadku można to wykonać znacznie bardziej estetycznie. Jeśli napatrzyłeś się na zaprawki tego typu to nie dziwię się, że nie chcesz tego na swoim aucie.

Wróć do „Szukam pomocy”