Produkty niepolecane / niebezpieczne / trefne

Tutaj poruszamy różne tematy nowości, zapowiedzi etc.
Awatar użytkownika
cyprianmeister
Użytkownik
Użytkownik
Imię:
Auto: Golf MK7 GTD Variant
Województwo: Pomorskie

Produkty niepolecane / niebezpieczne / trefne

Postautor: cyprianmeister » 18 paź 2009, 17:27

Pozwole sobie rozpocząć taki oto temat , może komuś takie zestawienie pozwoli uniknąć rozczarowań. Kiedyś kiedyś chciałem usunąć z Punciaka smołę tym oto preparatem AUTOLAND ANTYSMOŁA . Efekt był taki że na szmatce po około minucie czyszczenia w danym miejscu choć robilem to delikatnie ,pojawiło się zabarwienie w kolorze lakieru, czyli domyślam się że wspaniały środek rozpuścił lakier bezbarwny i zaczął zjadać grunt.
Fireball piana
Awatar użytkownika
kanar
Master
Master
Imię: krzysiek
Kontaktowanie:

Postautor: kanar » 18 paź 2009, 17:40

Glinka sonaxa, chocby nie wiem jak dlugo jak czlowiek gniotl i moczyl w cieplej wodzie to i tak zostawiala mi hologramy, przetestowane na 3 wlasnych autach. Do poslizgu najpierw byl uzyty dolaczony oryginalnie srode a pozniej woda z goldclasem.
Awatar użytkownika
przemas22
Użytkownik
Użytkownik
Imię: Przemek
Auto: Seat Ibiza 6J
Kontaktowanie:

Postautor: przemas22 » 18 paź 2009, 18:11

Sonax ściereczki do polerowania. Słabo polerują i maja tendencję do rysowania lakieru

Obrazek
Awatar użytkownika
Mielony
Użytkownik
Użytkownik
Imię: Darek
Auto: Toyota Corolla E12

Postautor: Mielony » 04 wrz 2012, 17:53

Przepraszam za odkop roku, ale ten temat powinien być na topie, a ja nie wiem gdzie napisać moje uwagi ;)

Odradzam preparatu do czyszczenia tapicerek - Autoland Tap Ultra. O ile na czarnej welurze spisywał się jako tako, o tyle na podsufitówce zostały mi "tłuste" plamy :/
Awatar użytkownika
damian
Moderator
Moderator
Imię: Damian
Auto: Opel Corsa D
Województwo: Dolnośląskie

Postautor: damian » 04 wrz 2012, 18:39

Mielony pisze:Odradzam preparatu do czyszczenia tapicerek - Autoland Tap Ultra. O ile na czarnej welurze spisywał się jako tako, o tyle na podsufitówce zostały mi "tłuste" plamy :/
A czy to na pewno wina preparatu? Może nierówno aplikowałeś i dlatego porobiły się plamy? Ja kiedyś używałem do siedzeń i jak na marketow produkty był cakiem ok.
Awatar użytkownika
Shmatan
Imię: Jakub
Auto: Golf mk4 98'

Postautor: Shmatan » 04 wrz 2012, 20:23

Ja muszę niestety odradzić polishing compound megsa - po pierwsze co dziwne, forma płynna (a sprzedawany w puszce), po drugie siła polerowania zerowa (a miał wykończać zaprawki sprayowe po UC).
Awatar użytkownika
kinek01
Użytkownik
Użytkownik
Imię: Krystian
Auto: Golf V
Kontaktowanie:

Postautor: kinek01 » 04 wrz 2012, 21:08

Shmatan pisze:Ja muszę niestety odradzić polishing compound megsa - po pierwsze co dziwne, forma płynna (a sprzedawany w puszce), po drugie siła polerowania zerowa (a miał wykończać zaprawki sprayowe po UC).

Masz racje, chociaż forma to taki rzadki kisiel, ale siła polerowania słaba. U mnie rusze tym jakieś plastiki w połysk ale o lakierze nie ma mowy, jakaś poprawa jest, ale pozostawia duużo do życzenia :thumbdown:
Mielony pisze:Przepraszam za odkop roku, ale ten temat powinien być na topie, a ja nie wiem gdzie napisać moje uwagi

Odradzam preparatu do czyszczenia tapicerek - Autoland Tap Ultra. O ile na czarnej welurze spisywał się jako tako, o tyle na podsufitówce zostały mi "tłuste" plamy

A jesteś pewny że za bardzo nie namoczyłeś tej podsufitki ? Kiedyś tak miałem że ją po prostu "zalałem" i takie plamy zostały.
Awatar użytkownika
Mielony
Użytkownik
Użytkownik
Imię: Darek
Auto: Toyota Corolla E12

Postautor: Mielony » 04 wrz 2012, 21:44

@up,

spróbuję jeszcze jutro, ale wątpie w to. Robiłem wszystko jak w instrukcji producenta
Awatar użytkownika
111mishi111
Użytkownik
Użytkownik
Imię: Michał
Auto: Mitsubishi Carisma 1.9 DiD

Postautor: 111mishi111 » 14 paź 2012, 11:04

Shmatan pisze:Ja muszę niestety odradzić polishing compound megsa - po pierwsze co dziwne, forma płynna (a sprzedawany w puszce), po drugie siła polerowania zerowa (a miał wykończać zaprawki sprayowe po UC).

Potwierdzam !!! Bardzo słaby specyfik. Poza tym trzeba pracować na naprawdę małej powierzchni, bo nawet leciutko przyschnięty nie wybacza błędów. Trzeba pracować tym bardzo szybko. Noi rzeczywiście siła - bardzo licha.
Awatar użytkownika
mały_dżon
Imię: Iras
Auto: FocusIIFL Turnier

Postautor: mały_dżon » 15 paź 2012, 10:11

K2 tar remover, bardzo słaby w porównaniu z benzyną ekstrakcyjną praktycznie nie działa.
Po aplikacji trzeba baaardzo długo czekać, po benzynie od razu widać jak asfalt spływa z lakieru.
Awatar użytkownika
kedar
Użytkownik
Użytkownik
Imię: Radek
Auto: MK4; Punciak
Województwo: Kujawsko-Pomorskie

Postautor: kedar » 15 paź 2012, 11:39

Mielony pisze:Odradzam preparatu do czyszczenia tapicerek - Autoland Tap Ultra.

hm, prałem tym na szybko dywan i materac (ślady po obecności bobasa ;) ) i prawie zeszło wszystko, ale prałem na dwa razy,żeby nie przemoczyć, jednakże z marketowych to K2 Tapis był lepszy.
Awatar użytkownika
adk
Imię: Adam
Auto: Alfa Romeo 145 QV '98 Alfa Romeo 147 '01

Postautor: adk » 23 paź 2012, 22:06

mały_dżon pisze:K2 tar remover, bardzo słaby w porównaniu z benzyną ekstrakcyjną praktycznie nie działa.
Po aplikacji trzeba baaardzo długo czekać, po benzynie od razu widać jak asfalt spływa z lakieru.

Zgadzam się, jedynym atutem jest cena - chyba ze 12 blaszek, ale jakby nie było spełnia swoje zadanie.
Awatar użytkownika
Poirot
Imię:
Województwo: Opolskie
Kontaktowanie:

Postautor: Poirot » 24 paź 2012, 10:56

K2 Ultra Wax zmywa się po jednym myciu szamponem Autolandu.
Zapraszam na bloga ---> specjalistycznyspecjalista.blogspot.com
zarembaz
Imię: Zbyszek

Postautor: zarembaz » 21 kwie 2013, 00:28

Autoland- płyn do mycia felg- totalna porażka, zero efektu
Awatar użytkownika
damian
Moderator
Moderator
Imię: Damian
Auto: Opel Corsa D
Województwo: Dolnośląskie