Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku życzy administracja forum.

Cytat z forum Volkswagena

Tutaj poruszamy różne tematy nowości, zapowiedzi etc.
Awatar użytkownika
Yoda Master
Użytkownik
Użytkownik
Imię: Mateusz
Auto: Seat Altea XL

Postautor: Yoda Master » 13 lis 2015, 11:56

Koledzy to jest jak z samochodem. Polacy chcą kupować 10-15 letnia auta za kilka tysięcy w stanie salonowym. Tak się nauczyli. Skoro można kupić "nówkę" za 5 tys to ile może kosztować "porządne" czyszczenie i mycie?
Pracuję z człowiekiem, który od czasu do czasu sprzeda jakieś auto z Niemiec. Ceny max 8-10 tyś. Jak mi opowiada czego klienci oczekują to ręce opadają. Z drugiej strony, nie dalej jak wczoraj, rozmawialiśmy o kosmetykach. I jego ulubioną firmą jest Moje Auto.
Niech Moc będzie z Tobą!
Motogo 2
Feiro
Użytkownik
Użytkownik
Imię:

Postautor: Feiro » 14 lis 2015, 18:19

Świadomość społeczna co do pielęgnacji samochodów w Polsce jest na prawdę minimalna. Większość nie ma świadomości o samochodowych kosmetykach lepszych niż Autoland znajdujący się na każdej hipermarketowej półce. Yoda osoba z która rozmawiałeś ma zapewne 30+ lat? Takie osoby zapewne nigdy by same nie wpadły na coś lepszego z jednego prostego powodu: Naszym źródłem kosmetyków i świadomości jest internet.
Awatar użytkownika
Dawid_Bojarski
Użytkownik
Użytkownik
Imię: Dawid
Auto: Honda Accord V 97r

Postautor: Dawid_Bojarski » 14 lis 2015, 18:32

No niestety taka jest rzeczywistość... Sam byłem taki sam ze 3-4 lata temu, mycie ludwikiem, luksus jak sobie kupiłem szampon, do tego byle gabka i jechana... Później wymyśliłem ze wosk kupie i trafiłem po sąsiedzku na wosk formula i juz w ogóle był luksus, pucha ogromna a wystarczyła na kilka razy... Tylko w przeciwieństwie do januszy byłem otwarty, szukałem, czytałem i w tym momencie mam mały arsenał w domu do wnętrza, lakieru, plastiku, skóry, wnęk, kilka woskow, milion padów, fibr, fluffiego i inne, teraz już niezbędne rzeczy... Ostatnio znajomy mnie prosil o wycenę ogarnięcia wnętrza w bmw 5 swojej... Skóry nie były złe ale jak to w zaniedbanym aucie milion dziwnych zabrudzeń, otarc, przebarwień, trochę plam... Przeglądałem wszystko i mówiłem mu co i jak żeby to zabezpieczyć... W międzyczasie przyszedł typowy Mirek który ściaga samochody i sprzedaje... Przypadkiem miał w bagażniku dimmera i zaczął wszystko, od skóry, dywanu, plastikow aż po deskę dla pokazu lecieć nim ze przecież wszystko schodzi i juz jest czysto... Się zebrałem i poszedłem bo to aż przykro było patrzeć jak skóra i wnętrze wyglądało po chwili... Przebarwienia wyszły tam gdzie nie zdążył wytrzeć, ale od razu tłumaczył ze to pewnie już tak było i plak to naprawi bo to inaczej się nie da skoro ma się świecić
Feiro
Użytkownik
Użytkownik
Imię:

Postautor: Feiro » 14 lis 2015, 18:48

Doświadczenia z Mirkami są na prawdę głębokimi przeżyciami dla każdego fana detailingu. Ksiądz na ambonie powinien w kazaniu mówić:

" A kto z detailerów będzie grzeszył za życia, po śmierci trafi do kantorku handlarza samochodowego gdzie będzie musiał czyścić opony i wszystkie plastiki tym samym czernidłem-trzy razy każde auto, całe wnętrze pucować plakiem w ilościach hurtowych-aby pachniało lepiej niż po fabryce a lakier na zewnątrz odświeżać Tempo i zabezpieczać woskiem uniwersalnym z Tesco-aby brud i woda się auta nie imały przez sześć miesięcy. Amen." :D :D :D :D
KapselK
Użytkownik
Użytkownik
Imię: Kacper
Auto: BMW e36, 97'
Województwo: Kujawsko-Pomorskie

Postautor: KapselK » 14 lis 2015, 19:15

Ta i zamiast Pielgrzyma mikrofibry rozdawać. :D
Awatar użytkownika
Wenega
Użytkownik
Użytkownik
Imię:
Województwo: Dolnośląskie

Postautor: Wenega » 14 lis 2015, 20:45

dzisiaj naszło mnie takie porównanie detailerów z kucharzami.. są tacy kucharze, którzy gotują w budkach, w podrzędnych knajpach, restauracjach itp. itd., a na samej górze są kucharze z gwiazdkami michelin.. ci ostatni mają najmniej klientów, ale najwięcej kasy, a ci którzy maja najwięcej klientów mają nieporównywalnie mniej kasy.. i taka sama relacja jest między "mirkami" a detailerami... bez sensu więc, wydaje mi się ciągłe lamentowanie.. świadomy klient idzie jeść do restauracji a nie do kebabac :D :mrgreen:
Feiro
Użytkownik
Użytkownik
Imię:

Postautor: Feiro » 14 lis 2015, 22:38

Równie dobrze działa to w drugą stronę. Świadomy klient woli zjeść mniej płacąc większą cenę(jedzenie to jest bardziej treściwe, wyrafinowane i grające na zmysłach) niż zapłacić mniej za więcej podrzędnego żarcia niewiadomego pochodzenia które w ogóle nie wzbudza emocji :D

Swoją drogą dochodzę do wniosku że dyskusja o Mirkach(handlarzach) na forum poświęconym autodetailingowi jest bez sensu. Czemu? My robimy oddając się całkowicie finalnemu efektowi naszej pracy bo zależy od tego zadowolenie i renoma jaką klient jest nam w stanie zbudować-a to bardzo ważne. Miras robi żeby sprzedać, na odpieprz żeby tylko odświeżyć samochód żeby lepiej wyglądał na zdjęciach i przy pierwszym kontakcie z klientem i to wszystko. Jeden klient nie kupi to przyjdzie następny i weźmie w ciemno. Detailer ma tylko jedną szansę bo samochód należy do konkretnej osoby :)
Awatar użytkownika
sprytny
Użytkownik
Użytkownik
Imię: Krzysiek
Auto: W219

Postautor: sprytny » 21 lis 2015, 19:18

Przyjacielem prawdziwego mirasa jest plak. Zawsze był:) służy do odświeżania kokpitow, plastików, komory silnika, korekty lakieru oraz do odpalania samochodu. :)
Awatar użytkownika
czarekcw
Użytkownik
Użytkownik
Imię: Czarek
Auto: Zafira B 1.9 CDTI
Województwo: Warmińsko-Mazurskie

Postautor: czarekcw » 05 gru 2015, 21:39

https://www.facebook.com/myjnia.nesta/v ... 345306905/

Nie jestem profesjonalistą ale chyba kilka wtop jest :)
Awatar użytkownika
krd
Moderator
Moderator
Imię: Krzysiek
Auto: Škoda Fabia

Postautor: krd » 05 gru 2015, 21:58

czarekcw, kilka...
Momentami wygląda to mało profesjonalnie, ale co ja hobbysta mogę na ten temat wiedzieć. Na pewno przy podejściu zarobkowym nie ma czasu na zabawy :D
Awatar użytkownika
/miodu/
Użytkownik
Użytkownik
Imię: Karol

Postautor: /miodu/ » 05 gru 2015, 22:14

1:10 Widać na drugim stanowisku po prawej stronie, jak pracownik traktuje lakier ściągaczką. :D
Awatar użytkownika
czarekcw
Użytkownik
Użytkownik
Imię: Czarek
Auto: Zafira B 1.9 CDTI
Województwo: Warmińsko-Mazurskie

Postautor: czarekcw » 05 gru 2015, 22:19

Ściągaczka mnie zabiła :D
Awatar użytkownika
Wenega
Użytkownik
Użytkownik
Imię:
Województwo: Dolnośląskie

Postautor: Wenega » 06 gru 2015, 17:46

a mnie zabiła w 4:50 tekst".. tą samą degradacją pasty.." :D

po za tym trochę zła technika pracy clay diskiem.. ale ja tez jestem amator to się nie znam :kox:
Awatar użytkownika
Domel
Imię: Wojtek
Auto: Tylko srebrne żadne inne
Województwo: Śląskie
Kontaktowanie:

Postautor: Domel » 06 gru 2015, 18:16

krd pisze:czarekcw, kilka...
Momentami wygląda to mało profesjonalnie, ale co ja hobbysta mogę na ten temat wiedzieć. Na pewno przy podejściu zarobkowym nie ma czasu na zabawy :D

w znajomych ma ekipe z "Detailing Mafia" - Krygol, Nowicki etc ;) wiec chyba takim amatorem nie jest ;)
Ci co zajmuja sie detailingiem zarobkowo czesto gesto nie mowia jak wygladają realia codziennego detailingu a czym sie to rozni od naszych urlopowych zabaw przy autku ;)
:)
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi Cie do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem. :)
----Nowe Oferty: Praca w IT - Katowice - Info na PRIV
----https://facebook.com/SomethingAboutDetailing https://www.facebook.com/SomethingAboutLowriding
----https://www.facebook.com/SomethingAboutAllClassicCars https://www.facebook.com/SomethingAboutWoodWorking
Awatar użytkownika
Piotrek
Moderator
Moderator
Imię: Piotrek
Auto: C2 VTS
Województwo: Mazowieckie

Postautor: Piotrek » 06 gru 2015, 18:53

Domel pisze:w znajomych ma ekipe z "Detailing Mafia" - Krygol, Nowicki

To, że ktoś zna osoby które prowadzą studio, nie jest jednoznaczne z tym, że ma taką samą wiedzę i umiejętności jak te osoby ;)

Wróć do „Newsroom”