Zestaw pod DA do Alfy

Tutaj możesz zapytać o wybrany przez siebie zestaw kosmetyków i poddać go ocenie innych.
wiruq
Użytkownik
Użytkownik
Imię: Michał

Zestaw pod DA do Alfy

Postautor: wiruq » 27 gru 2016, 20:17

Witam, przymierzam się do skompletowania zestawu do polerowania, wcześniej miałem maszyne vander da + uc + anithologram na zółtym i pomarnczowym flexipadzie.

Teraz zakupiłem nowe auto, alfe gt w kolorze rosso. Lakier posiada sporo kolistych rysek pewnie wynikających z mycia na automatach. Chciałbym wyciąć z 80% rys, na szczęście nie ma żadnych głębszych.

Obrazek
Proponowane zakupy:

Maszyna:
Vander Vpo709 albo coś lepszego, warto dopłacać do Kestrel DAS-6, który jest mocniejszy?

Pasta:
SONAX PROFILINE EX 04-06 + koch antihologram na wykończenie

Pady:
żółty i czerwony ROYAL PADS Thin One Step Pad for DA 80mm ktoś pracował na tych cienszych padach? Warto to brać?
żółty i czerwony ROYAL PADS Thin One Step Pad for DA 135mm

Wosk: FINISH KARE 1000P HI TEMP PASTE WAX

Glinkę posiadam.

To moja propozycja, proszę o wasze sugestie.
DeepGloss
Awatar użytkownika
vangsta
Użytkownik
Użytkownik
Imię:

Zestaw pod DA do Alfy

Postautor: vangsta » 28 gru 2016, 08:53

W przypadku usuwania rys ok szczotkach na włoskich akrylach 04-06 z kochem powinny być ok - z tego co piszesz to raczej nie przewidujesz ostrego cięcia lakieru.
Przy odrobinie wprawy wykonczysz nawet samym 04-06 na DA - w przeciwieństwie do Cutmax'a czy Heavy Cut'a jest to znacznie lagodnjejszy środek; zreszta po doborze padow widzę że chcesz robić one-step.
Jeśli budzet/czas pracy jest ograniczony, sugerowalbym zastąpić zakup Antiholograma kupnem IPA, cleanera oraz zwrocilbym uwage czy zestaw kupowanej maszyny pod DA posiada talerze pod pady 80mm.
wiruq
Użytkownik
Użytkownik
Imię: Michał

Zestaw pod DA do Alfy

Postautor: wiruq » 28 gru 2016, 09:22

Antiholograma posiadam już, zgadza się chciałbym zrobić to one step, bo lakier jest miekki i myślę, że da rade. Jakie mikrofibry polecacie? W przypadku wcześniejszej alfy miałem problem z pozbyciem się hologramów, być może wynikało to z mikrofibry, która robiła ja po przecieraniu ipy.
Awatar użytkownika
vangsta
Użytkownik
Użytkownik
Imię:

Zestaw pod DA do Alfy

Postautor: vangsta » 28 gru 2016, 13:53

IPA jako odtluszczacz może zostawić smugi ale nie hologramy; spróbuj zmyć na starcie reszty pasty APC, potem ew IPA/cleaner.
W kwestii mikrofibr przegladnij forum, są odpowiednie działy.
Simoooon97
Użytkownik
Użytkownik
Imię: Szymon
Auto: Volkswagen Golf 4 2002
Województwo: Śląskie

Zestaw pod DA do Alfy

Postautor: Simoooon97 » 28 gru 2016, 14:13

wiruq, Ja mam Bass Polska BP 5119 i jestem zadowolony :good: Pracuję właśnie na padach Thin Royala i jak dla mnie są bardzo wygodne przy pracy, jak dla mnie lepsza kontrola nad maszyną niż na zwykłych padach. Na czerwonym padzie świetnie pracuje mi się z cleanerem (CarChem Pre Wax). Ja używam bezszwówek egge i jak dla mnie są bardzo dobre, włosie nie za długie ani za krótkie ale przede wszystkim nie pylą :good: Po korekcie używam szamponu Fx Protect odtłuszczającego który dobrze wymywa resztki pasty itd. Daje dobry poślizg przez co jest mniejsze prawdopodobieństwo zarysowania ;)

Wróć do „Zestawy kosmetyków”