Zestaw dla amatora.

Tutaj możesz zapytać o wybrany przez siebie zestaw kosmetyków i poddać go ocenie innych.
rapmen93
Użytkownik
Użytkownik
Imię: Patryk
Auto: Opel Astra H 2005
Województwo: Mazowieckie

Zestaw dla amatora.

Postautor: rapmen93 » 12 lis 2016, 21:59

fiftyfifty91 pisze:Witam wszystkich:)

Chciałbym zabezpieczyć lakier na zimę, ze względu na okrojony budżet chciałbym wydać około 150 zł. Kosmetyki które chcę kupić mają służyć jedynie zabezpieczeniu lakieru na zimę. Na wionę planuję dopiero porządne zadbanie o auto ;)

Szampon: SHINY GARAGE ORANGE CAR WASH 500ML
APC: NIELSEN APC CYCLONE 1 LITR
Glinka: VALETpro YELLOW CLAY BAR 100G
Cleaner: DODO JUICE LIME PRIME 100ML
Wosk: Finish Kare 1000P High-Temp Paste Wax 59ml
Aplikator do wosku: Meguiars Soft Foam Applicator Pad Aplikator
Mikrofibra do wosku: Shiny Garage Mikrofibra Plush Blue 300g 40x40cm

ściereczek z mikrofibry Jan Niezbędny mam dużą ilość których użyję do pozostałych czynności. Mycie niestety zwykłą gąbką ze względu na okrojony budżet :/
1. czy coś pominąłem lub jakiś kosmetyk nie jest potrzebny tylko do zabezpieczenia lakieru ??
2. nie mam pewności co do wosku czy ten wystarczająco zabezpiecza? wiem ze najlepszy byłby Collinite 476S ale koszt samego wosku to 80 zł

Ad.1: Myślę, że przydałoby się jednak coś do usuwania smoły i deironizacji. Z tańszych produktów możesz kupić Unique Hades 500 ml i GoodStuff Bloody Shark Iron Remover 500 ml. Hades kosztuje 18 złotych a Iron Remover 27. Zamiast kupować litrowe APC, na początek chyba wystarczy 0,5 l. To i tak się rozcieńcza z wodą, ale to tylko taka moja sugestia, zaoszczędzone pieniążki przeznacz na T&G i Iron Remover ;)
Ad.2: Wosk powinien być wystarczający.
Colourlock Szkolenia
isedo
Użytkownik
Użytkownik
Imię:

Zestaw dla amatora.

Postautor: isedo » 13 lis 2016, 04:34

Gesiu_15 pisze:isedo, brakuję jakiegoś APC np od ADBL możesz wziąść . Nie wymieniłeś też Piany a też jest potrzebna . Dorzuć coś do szyb np SG Prefekt Glass Cleaner , coś do smoły Prickbort . Pamiętaj Mikrofibr nigdy nie za mało możesz kupić parę teraz a potem dokupować . Weź do zestawu jakieś pędzelki również przydatne do wnętrza , zakamarków :)

Dzięki zamówiłem wszystko + ADBL APC 1000ml, pianę, pianownicę, SG Prefekt Glass Cleaner i Prickbort. Czy do tego zestawu potrzebna będzie mi politura czy wybrany cleaner ukryje trochę ryski? Politura osłabiła by na pewno trwałość wybranego wosku.
Oczywiście cały proces z wszystkimi krokami będę robił dopiero na wiosnę.
stawek
Użytkownik
Użytkownik
Imię: Piotr
Auto: VW Passat B5 FL
Województwo: Małopolskie

Zestaw dla amatora.

Postautor: stawek » 13 lis 2016, 09:56

fiftyfifty91, jeśli rzeczywiście liczysz każdą złotówkę to może podmień chociażby DJ Lime prime na Carchem deep clean polish.
Mi tak doradzono i ostatecznie zrezygnowałem z lime prime. Tu urwiesz 5zł, tam 15zł i zawsze coś dokupisz do kompletu.
Tak jak u kolegi parę postów wyżej brakuje również czegoś na smołe i żywicę oraz zabrudzenia metaliczne. Ja bym jednak zainwestował bo pamiętaj, że im lepiej przygotujesz lakier pod wosk tym dłużej on na nim posiedzi, zwłaszcza jeśli auto nie wyjechało dopiero co z salonu.
Jeśli wcześniej nie przeprowadzałeś tego typu "zabiegów" to przez te wszystkie lata na pewno się tam tego syfu trochę nazbierało.
Oczywiście jeśli Ci się nie śpieszy możesz polować na okazje w dziale "sprzedam" na Naszym forum bo czasami można kupić nowe produkty za dużo niższe ceny. A i jeszcze jedno. Koledzy mi doradzili, że ten wosk lubi wyjałowiony lakier (też mam FK) dlatego też po zastosowaniu cleanera warto przetrzeć auto IPA, myślę że jeśli jest tak jak mówią to warto zainwestować bo to akurat mały wydatek (1l ok 10-15zł).
Aniol1986
Użytkownik
Użytkownik
Imię:

Zestaw dla amatora.

Postautor: Aniol1986 » 14 lis 2016, 20:35

Witam serdecznie wszystkich użytkowników portalu KOSMETYKA AUT. Z racji tego, że jestem nowym userem i nie mogę założyć nowego tematu jestem zmuszony napisać tutaj :) Stoję przed kwestią doposażenia i potrzebuję kilka gratów. W kwestii detailing nie jestem może wilkiem morskim ale z każdym nowym zadaniem nabieram doświadczenia i wprawy... otóż chcę zakupić dwie porządne polerki na które mogę przeznaczyć max 4100zł. Zastanawiam się nad Rupes'em (model MINI koniecznie) - poproszę o konkretne modele dla użytkownika początkującego.
Kwestię pierwszego pytania miałbym za sobą zatem kolejna sprawa dotyczy akcesoriów polerskich - pady (gąbki, futra, pasty... RoyalPads jak wypada w waszych oczach?) kwota to ok 1000zł
Kolejna niezbędna rzecz to miernik grubości lakieru z możliwością pomiaru alu max do 300zł
Na promiennik podczerwieni nie chcę przeznaczyć więcej niż 1200zł
Czy za kwotę 2000zł zakupię jakiś interface do podstawowej diagnostyki (głównie kasowanie błędów)
Lampa inspekcyjna jaką byście mi zaproponowali do 300zł?
Kwestia ostatniego pytania dotyczy generatora ozonu 14g/h (od Paruszewskiego - cena do jakości adekwatna) - cena do 1300zł

Panowie,Panie - Zakupu najchętniej dokonam w sieci z racji na niższe ceny także poproszę o konkretne namiary na porządne sklepy. Dziękuję z góry wszystkim którzy poświęcą swój czas by mi pomóc. Pozdrawiam :) :) :)
stawek
Użytkownik
Użytkownik
Auto: VW Passat B5 FL
Województwo: Małopolskie

Zestaw dla amatora.

Postautor: stawek » 14 lis 2016, 21:06

Aniol1986, nie czekaj na gotowe tylko sam poszukaj. Ja się akurat takimi narzędziami nie interesuję, a na forum nie raz mi się o oczy obił taki temat.

viewtopic.php?f=19&t=17&view=unread#unread
viewtopic.php?f=19&t=3987&view=unread#unread
viewtopic.php?f=20&t=854&view=unread#unread
viewtopic.php?f=20&t=1958&view=unread#unread

Wiesz ile mi to zajęło ? 15 sek :) Powyższe tematy mają mnóstwo stron, tak że miłej lektury.
Awatar użytkownika
Szymi022
Użytkownik
Użytkownik
Imię: Szymon
Auto: Passat b3 90r

Zestaw dla amatora.

Postautor: Szymi022 » 14 lis 2016, 21:30

Aniol1986, otwierasz zaklad czy to do uzytku domowego?
Aniol1986
Użytkownik
Użytkownik
Imię:

Zestaw dla amatora.

Postautor: Aniol1986 » 14 lis 2016, 23:13

Szymi022 pisze:Aniol1986, otwierasz zaklad czy to do uzytku domowego?

Szymi022 mam zakład ale od jakiegoś czasu poszerzam świadczone usługi... obecny sprzęt jest stosunkowo tani jeżeli chodzi o polerki, pady, a wielu jeszcze mi brakuje także pora aby zacząć inwestować w markowy produkt bo to jedna z dróg do odniesienia sukcesu :)

Forum wstępnie prześledziłem ale czasami warto poprosić o gotowca zwłaszcza osoby z dużą wiedzą i doświadczeniem. ;)
Awatar użytkownika
Szymi022
Użytkownik
Użytkownik
Imię: Szymon
Auto: Passat b3 90r

Zestaw dla amatora.

Postautor: Szymi022 » 15 lis 2016, 18:59

Aniol1986, zycze szczere powodzenia i trzymam kciuki za udanie poszerzenia firmy :good: :good: , ale dla mnie tak osobiscie pytania ktore zadales to nie swiadcza o tym ze nawet zajrzales na forum bo z samych fotorelacji bys mogl wyciagnac wnioski co ludzie sadza o royalpads ;) czy nawet na temat generatora ozonu co.ma bodajze ok 20 stron. Jak kolega stawek nie czekaj na gotowe, wiem ze nie chcesz utopic hajsu niepotrzebnie ale takie decyzje powinienes podjac sam:)
Pozdrawiam i zycze udanych lektur:)
Kacperr83
Użytkownik
Użytkownik
Imię:

Zestaw dla amatora.

Postautor: Kacperr83 » 21 lis 2016, 12:00

Używał ktoś może kosmetyków i impregnatów od Hadwao? Jeżeli tak to proszę o opinie, ponieważ znajomy mi polecał, a chciał bym przestawić się na coś tańszego, a nie koniecznie gorszego. Do tej pory używałem środków k2, platinium oraz amtry, a teraz szukam dodatkowej dobrej firmy u której będę się mógł zaopatrywać :) :good:
matteus44
Użytkownik
Użytkownik
Imię:
Kontaktowanie:

Zestaw dla amatora.

Postautor: matteus44 » 21 lis 2016, 13:07

Oj pierwsze słyszę o takiej firmie, wiec nie nie korzystałem.
mathiass39
Użytkownik
Użytkownik
Imię:
Kontaktowanie:

Zestaw dla amatora.

Postautor: mathiass39 » 25 lis 2016, 14:59

Kacperr83 pisze:Używał ktoś może kosmetyków i impregnatów od Hadwao? Jeżeli tak to proszę o opinie, ponieważ znajomy mi polecał, a chciał bym przestawić się na coś tańszego, a nie koniecznie gorszego. Do tej pory używałem środków k2, platinium oraz amtry, a teraz szukam dodatkowej dobrej firmy u której będę się mógł zaopatrywać :) :good:

Niestety nie, więc nie pomogę. Ale może ktoś inny zna?
Awatar użytkownika
niron
Użytkownik
Użytkownik
Auto: Saab 9-3 Aero 2003r

Zestaw dla amatora.

Postautor: niron » 28 lis 2016, 20:29

Co Wy na to:

-Piana shiny garage fruit snow foam
-QD shiny garage quick detail spray wax
-Wosk FK 1000p Hi Temp
-Shiny Garage Leather Cleaner
-Shiny Garage Lime APC
-Shiny Garage Care for Me Leather Cream
-Shiny Garage Monster Wheel Cleaner Plus Gel
-Poorboys World Natural Look Dressing

coś byście zmienili, dodali ?
Awatar użytkownika
Tommy Lee
Użytkownik
Użytkownik
Imię: Tomek
Auto: Golf Mk1 Golf Mk4

Zestaw dla amatora.

Postautor: Tommy Lee » 28 lis 2016, 20:37

niron,
- piana Time To shine
- QD ADBL QD 1
- wosk ok
- APC ADBL APC PRO
- Vampire Liquid
- PB ok
TfB
Użytkownik
Użytkownik
Imię: Kuba
Auto: Vw Passat b6

Zestaw dla amatora.

Postautor: TfB » 28 lis 2016, 20:39

Czemu wszystko od shiny?;P

Wosk ja bym tam wolal fusso;D oba smierdza strasznie ale fusso mi sie nakladalo lepiej
Apc bym wzial od adbl - lepiej mi sie ni pracowalo i lepiej domywal? Ale to subiektywne uczucie

Dodane po 20 sekundach:
Ale ja bym pro nie bral tylko zwykle apc
Awatar użytkownika
niron
Użytkownik
Użytkownik
Auto: Saab 9-3 Aero 2003r

Zestaw dla amatora.

Postautor: niron » 28 lis 2016, 20:50

Czemu shiny jakoś nie wiem :D nie umiem tego wytłumaczyć jakoś mnie przekonali do siebie całokształtem ;p styczności z produktem nie miałem, staram się kupować testery małych pojemności żeby wytestować różnych producentów no ale czasami sie nie da . Piana i QD już odkupione od kolegi z forum jak się skończą to kupie to co proponujecie :D.

AAAAA a cleaner pod wosk ?!

SG do skory -ok?

Wróć do „Zestawy kosmetyków”